Як визначити мережеву плату. Як визначити модель мережевого адаптера.

Мережева карта - це пристрій, за допомогою якого комп'ютери об'єднуються в мережу і взаємодіють один з одним. Конструктивно мережевий адаптер може бути платою розширення і вставлятися в спеціальний слот на материнській платі або бути інтегрованим в материнку.
Інструкція
1
Дізнатися тип і модель мережевої плати можна різними способами. Якщо пристрій зовнішнє, ви можете побачити його маркування своїми очима. Для цього від'єднайте комп'ютер від електроживлення, відверніть гвинти, які утримують бічну панель системного блоку, і зніміть її. Вийміть з слота мережеву карту і знайдіть її характеристики.
2
Якщо карта інтегрована, знайдіть назву моделі материнської плати. Зазвичай її пишуть над слотами PCI або між центральним процесором і слотами ОЗУ. На сайті виробника ви зможете отримати повну інформацію про інтегровані пристроях.
3
Отримати інформацію про пристрої можна засобами Wundows. Після завантаження системи зайдіть в «Панель управління», подвійним кліком розкрийте вузол «Адміністрування» і клацніть по піктограмі «Керування комп'ютером». У вікні консолі клікніть оснастку «Диспетчер пристроїв». У правій частині екрана буде виведений список комплектуючих системного блоку.
4
Розкрийте вузол «Мережеві плати». Якщо система визначила мережевий адаптер і встановила драйвер для нього, модель пристрою відобразиться в списку. Якщо мережева карта не визначена, вона поміщається в список «Інші пристрої» і позначається жовтим знаком питання.
5
Для виклику контекстного меню клацніть правою кнопкою по значку мережевої карти і виберіть «Властивості». У вкладці «Відомості» у списку відзначте пункт «Коди (ID) обладнання». Інформація про пристрій міститься в 4-значному коді після букв DEV (Device - «Пристрій»), про виробника - після букв VEN (Vender - «Виробник»).
6
Зайдіть на сайт PCIdatabase.com і введіть у поле Vendor Search коду виробника, в поле Device Search - код пристрою. Програма виведе назва фірми-виробника і модель мережевої карти.
7
Можна використовувати сторонні програми для отримання інформації про пристрої. Скачайте з сайту розробника безкоштовну утиліту PC Wizard і запустіть. У розділі «Залізо» клацніть по іконці «Загальні відомості». У правій частині екрана програма виведе інформацію про комплектуючих системного блоку, в тому числі і про мережевий адаптер.