Як обкласти буржуйку цеглою. Як обкласти піч камін цеглою.

Піч-буржуйка досі залишається актуальною і користується у населення великим попитом. Адже вона проста в експлуатації, а завдяки розбірний конструкції її легко можна переміщати. Основною функцією буржуйки є обігрів невеликих приміщень: дачі, теплиці, гаражі тощо Але піч має істотний мінус: вона швидко нагрівається і також швидко остигає. Для збільшення теплової ємності буржуйку треба обкласти цеглою.
Вам знадобиться
  • - цегла;
  • - пісок;
  • - глина;
  • - вода;
  • - будівельні інструменти.
Інструкція
1
Подумайте над дизайном печі, як вона має виглядати в підсумку. Адже її можна просто обкласти цеглою, обрамити каміном і т.п. Однак перш ніж приступити до споруди цегельного екрану, познайомтеся з різними марками будівельного матеріалу і виберіть відповідний товар, так як не всі, що пропонується, підходить для цих цілей. Наприклад, силікатна цегла руйнується при впливі вогню і перепаду температур, виділяючи при цьому отруйні речовини, тому його не слід використовувати при обкладанні печі та будівництва фундаменту для неї. Оптимальним варіантом для вашої мети буде спеціальний пічної або червоний універсальний.
2
Переконайтеся, що статеві лаги можуть витримати масу печі і обкладувальним цеглин. Якщо є сумніви, зміцнені їх за допомогою додаткових опор. Ідеальним рішенням стане зведення окремого фундаменту. Але в кожному разі потрібно теплоізолювати підлогу і захистити його від вогню. Наприклад, покласти лист заліза, а зверху на нього - майданчик з цегли.
3
Приготуйте розчин для кладки. Запам'ятайте, що для пічних робіт використовується суміш глини, піску і води в певних пропорціях. За 2-3 дня перед початком робіт глину залийте водою з розрахунку 1: 2 (якщо вона суха) або 1: 1 (при вологій). Періодично її помішуйте. Потім поступово додаючи невеликий, просіяний пісок, замісіть розчин. Він повинен вийти однорідним, пластичним і не прилипати до металевої Кельме. А якщо скачати з нього кульку, він не буде кришитися і тріскатися.
4
Далі зробіть кладку в? цегли. Не забудьте залишити зазор між цеглою і залізом (приблизно 5 см). Це необхідно для того, щоб стінки печі могли вільно розширюватися під час нагрівання, не руйнуючи кладку. Обов'язково знизу і зверху залиште вентиляційні отвори (продухи) для конвекції повітря.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HlCWW00h178
Зверніть увагу
Запам'ятайте, товщина розчину між цеглою не повинна перевищувати 3-4 мм, інакше будуть утворюватися тріщини на кладці.
Корисна порада
Дайте кладки добре висохнути, перш ніж почнете експлуатувати буржуйку.