Що не розоритися в кризу.

Світова фінансова криза - загроза, якої бояться практично всі форми і види бізнесу. Адже в цей період так легко втратити все. Тому необхідно заздалегідь продумати стратегію з виведення компанії з кризи з найменшими втратами.
Інструкція
1
По-перше, відмовтеся від будь-яких довгострокових проектів, особливо тих, які потребують значних інвестицій. Заморозьте їх на час. Або віддайте перевагу якійсь особливо важливої частини проекту.
2
Проведіть експрес-моніторинг ринку. Вам необхідно зрозуміти, що в даний момент користується популярністю, а від чого можна практично безболісно відмовитися. Намагайтеся рухатися слідом за ринком. Розширте свої можливості. Так, наприклад, якщо ваша діяльність пов'язана з освітою - є своя приватна школа - запропонуйте населенню послуги репетиторів, майданчики для короткочасного перебування, економ-курси або заняття. Всі цей допоможе підвищити інтерес до вашого бізнесу, а вам додатково розвинути новий напрям.
3
Навчіться економити. Уріжте все невиправдані витрати до мінімуму. Кожну необхідність витратити гроші прораховуйте досконально. Вам необхідно зрозуміти, де ви можете заощадити. Можливо, вам пропонують занадто завищену ціну за той чи інший продукт або послугу. А, може, ваш постачальник намагається за допомогою завищення цін підвищити власний прибуток під час кризи. Разом зі своїм бухгалтером проведіть фінансовий аналіз діяльності своєї фірми. Це допоможе вам зрозуміти, на чому можна зберегти частину грошей.
4
Іноді доводиться йти на дуже непопулярні заходи. Наприклад, скорочення співробітників або урізання зарплати. Якщо вам довелося піти на це, постарайтеся провести реформи м'яко. Так, наприклад, можете зібрати співробітників, пояснити їм ситуацію і запропонувати скоротити заробітну плату. Багато повинні погодитися. Адже краще отримувати трохи урізані гроші, ніж взагалі залишитися без роботи. Знайти нову в кризу буде не так вже й легко. Природно, що після закінчення фінансових проблем, вам доведеться віддячити своїх співробітників за їх розуміння та відданість вашій фірмі.
5
Постарайтеся виділити фінанси на те, щоб взяти в штат досвідченого і професійного бізнес-консультанта. Однак до вибору такого порадника поставтеся з великою увагою. Це обов'язково має бути людина з вищою економічною освітою, який має чималий досвід роботи з різними великими установами. Досвід, звичайно ж, повинен бути успішним. Такий фахівець допоможе вам розробити як короткострокові, так і тривалі плани на розвиток вашого бізнесу.
Корисна порада
На час кризи забудьте про великі прибутки. В даний момент вам головне зберегти поточні гроші. Це потрібно, щоб вам було на що триматися на плаву і за допомогою чого легше відновитися після фінансових бур.