Як відкрити точку побутової хімії. Як відкрити торгову точку.

Свій бізнес - заняття досить складне. Потрібно враховувати багато різних деталей і нюансів. Однак завжди гріє душу, що працювати доводиться на себе. Щоб ваше підприємство приносило не тільки радість, а й прибуток, виберіть одне з найбільш розкручених напрямків. Наприклад, відкрийте магазин побутової хімії.
Інструкція
1
Щоб відкрити свій магазин побутової хімії, вам достатньо буде оформити індивідуальне підприємництво (ІП). Після того як отримаєте на руки всі документи, які підтверджують, що ви тепер юридично приватний підприємець, можете приступати до організації своєї справи.
2
В першу чергу підберіть приміщення. Зовсім не обов'язково шукати по околицях міста. Торгова точка з продажу побутової хімії цілком може розташуватися і в центрі. Приміщення під магазин має бути досить просторим і, головне, добре провітрюваним. Розподіліть робочий простір так, щоб можна було розмістити товар по групах. Наприклад, засоби для прання в одному кутку, для збирання - в іншому, для миття посуду - в третьому. Розмір торгового залу повинен бути не менше 12-15 кв.м. Також обов'язково повинно бути складське приміщення метрів на 10.
3
Закупити обладнання. Як правило, для магазинів подібного роду використовуються спеціальні стелажі. Розставте їх так, щоб будь-який покупець міг відразу побачити той відсік, який йому потрібен. Обов'язково стежте за тим, щоб на полицях не утворювалося бардака. Періодично поправляйте мішки з порошком і пляшки з дезінфікуючими засобами.
4
Прорахуйте, яка саме кількість побутової хімії ви хочете придбати у своїх постачальників для продажу. Фахівці розрахували приблизний мінімум подібного магазину. Так, наприклад, вам необхідно мати як мінімум 10 різних видів прального порошку в 3 цінових категоріях. Шампунів же має бути на порядок вище - 30 видів. Що стосується мила, то визначено, що оптимальна кількість - це 30 різних видів у двох цінових категоріях. Однак не варто брати ці розрахунки за аксіому. Кількість товарів може варіюватися в ту чи іншу сторону. Побачити ці коливання ви зможете тільки через 2-3 місяці після відкриття магазину.
5
Виділіть у своєму магазин куточок під сезонну продукцію. Наприклад, товари під який-небудь свято або подія - свічки, сувеніри, прикраси, косметика в певній тематичній упаковці і т.д.
6
Не забудьте організувати зону оплати покупок. Придбайте касовий апарат.
7
Дуже важливо підібрати кваліфікований персонал. Вам достатньо буде всього трьох співробітників - двох продавців і бухгалтера.
8
Подбайте про свою рекламну компанію. Можете повісити банер поруч з магазином, поставити штендер або поставити людину роздавати ваші листівки біля магазинів і зупинок громадського транспорту.
Корисна порада
Щоб швидше окупити витрати, пов'язані з відкриттям магазину, встановіть на перший час націнку на товар всього 10%. Візьміть до відома, що великі мережеві торгові точки роблять націнку на подібну категорію товарів близько 25%.
Сучасний покупець звик до зручності здійснення покупок в супермаркетах, розташованих неподалік від будинку. Проте вони не можуть запропонувати такий широкий спектр вибору товарів однієї категорії, як спеціалізована торгова точка. Якщо ви задумалися про створення свого малого бізнесу в сфері продажів продукції масового попиту, то варто розглянути варіант з відкриттям магазина побутової хімії.
Інструкція
1
Вибір місця - принциповий момент. Поблизу не повинно бути гіпермаркетів або точок продажів, подібних вашої. Важлива висока прохідність місця розташування магазина , наявність житлових будинків. Бажана торгова площа приміщення - від 50 кв.м. Передбачте також можливість розміщення складу.
2
Визначте формат торгівлі: самообслуговування, продаж через прилавок або змішана система. Від цього залежить кількість персоналу: продавців-консультантів, мерчандайзерів (товарознавців, в чиї обов'язки входить розстановка товару по полицям з урахуванням особливостей сприйняття покупця і торгової стратегії магазина ), складських та адміністративних працівників.
3
Подбайте про оснащення магазина . Вам знадобляться полки для товарів, вітрини, прилавки, каси, купівельні корзини, камери зберігання для господарських сумок. Кількість і характер устаткування визначаться, виходячи з розміру магазина , формату і планованого обсягу торгівлі.
4
Вирішіть питання цінової політики. Це вплине на склад асортименту товару та вибір постачальників (виробників продукції). Бажано, щоб в магазині була представлена продукція, розрахована на різний соціальний рівень покупців.
5
На початковому етапі розвитку особливу роль відіграють заходи по залученню клієнтів, які потенційно можуть придбати статус постійних. Одна з ефективних заходів - поширення купонів на вчинення покупок в вашому магазині побутової хімії.