Як виховувати дитину з відхиленнями у розвитку.

Батьки відчувають суперечливі почуття, дізнавшись, що в їхньої дитини відхилення в розвитку. Небажання погоджуватися з вердиктом медиків бореться з почуттям відчаю. Проте з часом приходить переконання, що ваш малюк схожий на всіх інших дітей. Тільки йому потрібно більше любові і турботи. Як же виховувати особливої дитини? Як адаптувати його в суспільство?
Інструкція
1
Постарайтеся позбутися власного комплексу неповноцінності. Не шукайте своєї або лікарської провини в тому, що трапилося. Для вас довгоочікуваний малюк все одно залишиться самим милим і гарним. Чи не проектується на нього свої образи на случившуюся несправедливість, нереалізовані амбіції.
2
Дивіться на індивідуальні можливості дитини (Не переоцінюючи їх). Позбавте його від зайвої опіки з вашого боку, не прагнете заховати від навколишнього світу. Повірте, що навіть самий безпорадний малюк набагато сильніше, ніж здається його батькам. Він здатний самостійно подбати про себе, а ваша безпосередня основна батьківська обов'язок навчити його цьому.
3
Заохочуйте активність маленької людини у всіх областях її життя. Надавайте йому можливість для самореалізації, сміливіше відпускайте від себе, залишаючись найпершим і головним його другом і захисником. Чим доверительнее ваші відносини, тим успішніше пройде подальша реабілітація, і тим більших успіхів ви досягнете.
4
Не замикайтеся в своєму вузькому колі. Для успішного фізичного і морального виховання малюкові необхідно збереження активних контактів сім'ї з друзями, колегами, родичами. Не соромтеся своєї ситуації, а сміливіше всі разом виходите в суспільство. Гуртки, посильні спортивні заняття та змагання, туристичні поїздки та екскурсії насамперед вчать спілкуванню з однолітками. Скоро ви будете пишатися успіхами своєї крихітки, нехай навіть вони не в тій мірі, про яку ви мріяли спочатку.
5
Використовуйте все для того, щоб зберігати душевну рівновагу в родині. Тільки так створюється найбільш сприятлива атмосфера для подолання хвороби і всебічного розвитку особистості. Чим більше взаємодопомоги і підтримки між близькими людьми, тим успішніше виховання особливого дитини.