Як відформатувати системний розділ.

Процес форматування застосовують для зміни типу файлової системи або для швидкого очищення вінчестера. Видалення інформації з системного розділу жорсткого диска, як правило, здійснюється за допомогою спеціальних додатків.
Вам знадобиться
  • - Acronis Disk Director;
  • - ISO File Burning;
  • - завантажувальні диски Windows XP, Seven, Vista.
Інструкція
1
Перед установкою нової версії операційної системи рекомендують форматувати активний розділ диска. Для цього використовуйте утиліти, вбудовані в програму установки ОС. Вставте завантажувальний диск в привід.
2
Перезавантажте комп'ютер і відкрийте меню швидкого запуску. Зазвичай воно викликається натисканням клавіші F8 (F12). Вкажіть DVD-привід, в якому розташований інсталяційний диск Windows.
3
Зачекайте, поки запуститься програма інсталяції операційної системи. Перейдіть до наступного меню і виберіть локальний диск, на який буде виконана установка ОС.
4
При роботі з Windows XP виберіть опцію «Форматувати в NTFS» та натисніть клавішу Enter. Програма автоматично очистить системний розділ і продовжить процедуру інсталяції Windows.
5
Установчі програми Windows Seven і Vista дозволяють вручну налаштувати розділи жорсткого диска. Виділіть лівою кнопкою миші той локальний те, де знаходиться стара копія операційної системи.
6
Розгорніть меню «Налаштування диска». Натисніть кнопку "Форматувати". Після завершення цієї процедури знову виділіть очищений розділ і натисніть кнопку «Далі».
7
Якщо вам потрібно відформатувати розділи жорсткого диска без установки нової копії Windows, використовуйте програму Acronis Disk Director. Скачайте образ завантажувального диска з вказаною утилітою.
8
Запишіть файли образу на дисковий накопичувач, зберігши можливість завантаження програми в DOS-режимі. Для цього використовуйте програми Ultra ISO, Nero Burning ROM або ISO File Burning.
9
Запустіть програму з диска, попередньо перезагрузив комп'ютер. Виділіть системний логічний диск і натисніть кнопку "Форматувати". Підтвердіть застосування заданих параметрів і дочекайтеся завершення очищення розділу. Аналогічним чином отформатируйте решта локальні диски, якщо в цьому є необхідність.