Як не заразитися кашлюк.

Кашлюк являє собою гостре інфекційне захворювання, викликане специфічними бактеріями. Дана інфекція характеризується найсильнішими ознаками спазматичного кашлю і гострим катаром верхніх і нижніх дихальних шляхів. Щоб не заразитися кашлюк, необхідна профілактика.
Вам знадобиться
  • - Вакцина.
Інструкція
1
При виникненні захворювання коклюшу в дитячому садку чи школі діти до семи років, дотичні з хворими, знаходяться на карантині (на чотирнадцять днів). Якщо ж хворий не був вчасно ізольований, тоді карантин збільшується до двадцяти п'яти днів від початку кашлю у першого хворого на кашлюк. Дорослі та діти старше семи років не підлягають роз'єднання, за ними має бути встановлено медичне спостереження протягом двох тижнів. При триваючому спілкуванні з хворим - протягом двадцяти п'яти днів від початку кашлю першого заразився.
2
Єдине надійний засіб для специфічної профілактики кашлюку - своєчасна вакцинація. Ось вакцини проти кашлюку: «Тетракок», «Інфанрікс», «АКДС» (безклітинна вакцина для профілактики дифтерії, коклюшу та правця), «Трітанрікс» (вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку і гепатиту В), а також вакцина коклюшно- дифтерійно-правцевим рідка адсорбована.
3
Абсолютно всі діти з трьох місяців повинні бути щеплені в медичній установі. Вакцинація проти кашлюку складається з трьох ін'єкцій АКДС і проводиться з інтервалом у півтора місяці. Через півтора-два роки проводять ревакцинацію після курсу вакцин. Даний спосіб профілактики на вісімдесят відсотків попереджає виникнення захворювання, в крайньому випадку, коклюш протікає в легкій формі без ускладнень.
4
Якщо ж діти до двох років не були щеплені від коклюшу, при контакті з хворим необхідно в терміновому порядку введення нормального донорського імуноглобуліну. Таким чином, дітям, важко переносить коклюш або сильно сприйнятливим до інфекції, намагаються створити так званий штучний або пасивний імунітет проти кашлюку. Гамма-глобуліни вводяться в дозі по три мілілітра двічі, з інтервалом в один день.