Як краще зберігати заощадження.

В умовах світової фінансової нестабільності питання збереження заощаджень набуває особливої актуальності. Як вберегти свої накопичення від фінансових катаклізмів і, по можливості, їх примножити?
Вам знадобиться
  • - депозитний рахунок в банку;
  • - золоті злитки і монети;
  • - акції;
  • - нерухомість;
  • - антикваріат і предмети мистецтва.
Інструкція
1
Якщо мова йде про необхідність уберегти заощадження від інфляції, то найпростішим варіантом є їх зберігання на депозитному рахунку в банку. При ставці депозитного вкладу в 6-8 відсотків річних ви цілком зможете зберегти свої гроші. Деякі банки пропонують і більш високі відсотки, але слід розуміти, що високий відсоток за вкладом завжди пов'язаний з підвищеним ризиком. Усі вклади зараз застраховані, проте у разі банкрутства банку вам повернуть всю суму тільки в тому випадку, якщо вона не перевищує 700 тисяч рублів.
2
В тому випадку, якщо ви не довіряєте банкам, збережіть ваші заощадження в золоті. Найзручніше купувати не ювелірні прикраси, а золоті злитки і монети. Купити золотий злиток зараз можна в багатьох банках, однак треба враховувати, що з вас при цьому утримають ПДВ. Ви можете уникнути податку, якщо залишите куплений злиток на зберігання в банку. Золоті (інвестиційні) монети податком не обкладаються. Зберігати заощадження можна і в сріблі.
3
Як бути, якщо ви хочете не тільки зберегти, але і примножити свої капітали? Здійснити це побажання можна на фондовому ринку. Купівля та продаж акцій може принести вам істотний дохід за умови, що ви добре розбираєтеся в питанні. Якщо ви не вважаєте себе фахівцем по ринку акцій, віддайте свої гроші в довірче управління. Наприклад, ви можете вкласти їх в пайові інвестиційні фонди (ПІФ) або загальні фонди банківського управління (ОФБУ).
4
При довірчому управлінні ваш дохід нічим не гарантується, все залежить від ситуації на ринку і кваліфікації людей, керуючих інвестиційним капіталом. Ви можете отримати 25 і більше відсотків річних, а можете залишитися в мінусі. Проте, в більшості випадків подібні вклади виявляються вигідними. Якщо ви захочете вкласти свої гроші подібним чином, знайдіть фінансову компанію з гарною репутацією.
5
Одним з найпростіших і надійних способів збереження капіталу є придбання нерухомості. Купивши квартиру або будинок, ви зможете отримувати щомісячну прибуток, здаючи вашу власність в оренду. Які б катаклізми не відбувалися в світовій економіці, це навряд чи сильно торкнеться належить вам.
6
Непоганим варіантом вкладення коштів є придбання антикваріату і предметів мистецтва. Як правило, з кожним роком ціна на колекційні речі тільки зростає. Але слід враховувати, що на цьому ринку обертається величезна кількість підробок, починаючи від фальшивих колекційних монет і закінчуючи такими ж несправжніми картинами. Для людини, яка не має досвіду в цій сфері, ризик купити фальшивку багаторазово зростає.