Як знайти сузір'я на небі.

Зоряне небо заворожує, притягує погляд. Кассіопея і Велика Ведмедиця, Скорпіон і Телець, Лев і Близнюки - ці та інші назви сузір'їв відомі чи не кожному людині. Але от знайти їх на небі зможе далеко не всякий.
Вам знадобиться
  • - карта зоряного неба.
Інструкція
1
Щоб навчитися знаходити на небі сузір'я, вам, перш за все, знадобиться карта зоряного неба. Найзручніше роздрукувати її на листку паперу, щоб вона була у вас перед очима. Існують і комп'ютерні варіанти карти зоряного неба, так звані програми-планетарії. Наприклад, ви можете завантажити безкоштовну програму StarCalc, яка ніколи вид зоряного неба на поточну або будь-яку потрібну вам дату.
2
Дуже хороший варіант карти зоряного неба присутній в астрологічної програмі ZET. Ви можете безкоштовно скачати в інтернеті її демонстраційний варіант, для вивчення зоряного неба його цілком достатньо. Даний варіант можна назвати одним з кращих в плані зручності. Встановіть та запустіть програму, виберіть у меню «Екрани» - «Небо». Перед вами з'явиться карта зоряного неба з позначеними сузір'ями, ви зможете повертати її мишкою, збільшувати або зменшувати масштаб.
3
Почніть вивчення зоряного неба з Полярної зірки. Вона є кінчиком рукояті ковша Малої Mедведіци. В свою чергу, Полярну зірку легко знайти, якщо вам відомий ківш Великої Ведмедиці. Проведіть пряму лінію через дві зірки (? І? Великої Ведмедиці), одна з яких є місцем з'єднання рукояті з ковшем, а друга належить дну ковша. Лінію необхідно вести від дна ковша. Оцініть відстань між двома зазначеними зірками ковша - приблизно на п'яти таких відстанях і шукайте Полярну зірку. Знайти її дуже легко: відшукавши цю зірку один раз, ви вже ніколи її не втратите.
4
Вивчивши і навчившись знаходити Велику Ведмедицю і Малу Ведмедицю, подивіться на карті зоряного неба, в якому місці щодо них знаходиться сузір'я Кассіопеї. Запам'ятати його дуже просто, воно виглядає у формі літери W. Ближче до півдня відшукайте сузір'я Тельця і Близнюків. Взимку дуже добре видно сузір'я Оріона - побачивши один раз, ви його вже ніколи не забудете. Зліва від Оріона, у напрямку трьох зірок його пояса, майже у горизонту на сході ви побачите знаменитий Сіріус, або альфу сузір'я Великого Пса. По інший бік від пояса Оріона знайдіть зоряне скупчення Плеяди.
5
Подібним чином ви зможете знайти і всі інші цікаві для вас сузір'я. Запам'ятайте їх розташування і назви найвідоміших зірок. Витративши на вивчення зоряного неба кілька вечорів, ви будете вільно орієнтуватися в сузір'ях і зможете, при нагоді, розповісти про них вашим друзям і знайомим.