Як назвати жителя Воронежа.

Як назвати жителя Воронежа - воронежец або воронежанін? А з мешканками цього міста ще складніше. Воронежка, воронежанка або воронеженка - яку назву буде правильним?
Інструкція
1
У більшості випадків жителів міста Воронежа називають воронежцам. Представник сильної статі в такому випадку - воронежец, а ось жіночого роду у цієї форми немає. Тому для позначення прекрасних дам в таких випадках використовується конструкція «жителька Воронежа».
2
Ще в XIX столітті мешканці Воронежа іменувалися «воронежане» (в чоловічому та жіночому роді - «воронежанін» і «воронежанка» відповідно). Але в минулому, ХХ столітті жителі міста порахували, що ці важкі для назви, по-перше, вже застаріли, по-друге, не дуже добре звучать. І вони вирішили іменуватися воронежцам - нехай навіть за рахунок втрати форми жіночого роду.
3
Зараз слово «воронежане» ще фігурує в словниках - іноді з поміткою «застаріле», іноді як повноправний синонім до «воронежцам». Проте, жителі міста в основному віддають перевагу називатися «по-новому» і часом дуже гостро реагують на спроби назвати їх «воронежанамі». Тому, незважаючи на те, що з точки зору російської мови обидва варіанти є допустимими, краще все-таки використовувати більш поширену і більш сучасну форму, називаючи жителів Воронежа воронежцам. Принаймні, ніхто не образиться.
Корисна порада
Якщо ви сумніваєтеся, як назвати жителів того чи іншого міста, можете заглянути у Вікіпедію - по кожному місту там приведена довідкова інформація, де серед іншого перераховані допустимі назви жителів цього населеного пункту. В крайньому випадку використовуйте описові конструкції - такі, як «житель/жителька міста N». Правилами російської мови така заміна допустима, помилкою це не вважається.