Як визначити довжину кабелю. Як визначити довжину кабелю на барабані.

Перемотка та визначення прямим методом - ідеальний спосіб вимірювання довжини кабелю. Але цей варіант, вимагаючи наявності спеціальної машини та обслуговуючого персоналу, не підходить для використання в звичайних умовах.
Вам знадобиться
 • - кабель певної довжини;
 • - сталева рулетка;
 • - таблиця основних параметрів кабелів;
 • - трос;
 • - клиновий затискач;
 • - штангенциркуль;
 • - калькулятор;
 • - теодоліт ТТ-50;
 • - страхувальний пояс;
 • - монтажні кігті;
 • - сцепная арматура;
 • - пассатижи
Інструкція
1
Знайдіть довжину кабелю при монтажі лінії електропередачі. Визначте відстань між опорами, а також між об'єктами передачі та найближчими до них крайніми стовпами на початку і в кінці лінії. Підсумуйте отримані значення, додавши до них довжину збільшень кабелю на опорах і з'єднуються об'єктах.
2
Визначте довжину кабелю, що залишився на барабані після його часткового використання або в разі відсутності маркування із зазначенням довжини на повному мотку. Врахуйте, що подібне вимір має певну похибку. Якщо можливо, виміряйте довжину і діаметр шийки барабана. В іншому разі скористайтеся спеціальною таблицею і знайдіть відповідні параметри по номеру барабана.
3
Визначте діаметри кабелю і намотаного дроти. Позначте довжину проводу і шийки барабана Lн і Lш, а діаметри намотаного дроти, шийки барабана і кабелю відповідно Dв, dш, Dк. Знайдіть шукану довжину кабелю, підставивши отримані значення в формулу: Lп = 3,14 * Lш * (2Dв - 2Dш)/4 * 2Dk.
4
Використовуйте геодезичний прилад і виміряйте необхідну довжину кабелю. Зробіть проекцію відстані між кріпленнями для дроти на стовпах або інших опорах за допомогою теодоліта (ТТ-50). Виміряйте отримане відстань між проекціями сталевий рулеткою. До отриманого значення додайте довжину провиса та прирощення для монтажу.
5
При відсутності геодезичних інструментів використовуйте альтернативний метод вимірювання довжини кабелю. Врахуйте, що цей варіант вимагає неухильного дотримання техніки безпеки і великих часових затрат. За допомогою страхувального пояса і монтажних кігтів закріпіть сцепной арматурою вільний кінець кабелю за ізолятор.
6
Використовуючи трос і клиновий затискач, натягніть дріт між опорами, відрегулюйте провис і накладіть бандаж. Опустіть кабель на землю і відміряйте від бандажа довжину арматур з ізоляторами.
Розрахунок довжини кабелю або дроти при використанні його у великому обсязі і неможливості вимірювання рулеткою від початку і до кінця виробляється в барабані. Після цього отриманий результат зіставляється з необхідною при монтажі завдовжки.
Вам знадобиться
 • - трос;
 • - клиновой затискач;
 • - набір інструментів електромонтера;
 • - бандаж (хомут);
 • - теодоліт (т-30, т-20, тт-50, тт-5);
 • - сталева рулетка (РС-10, 20, 30, 50).
Інструкція
1
Прорахуйте відстань, на якому потрібно провести монтаж лінії (наприклад, електропередачі), підсумовуючи довжину проміжків між опорами (стовпами), відстані між об'єктами передачі і першими стовпами на початку і в кінці, необхідні приросту для монтажу на опорах і з'єднуються об'єктах.
2
Знайдіть довжину проводу намотаного на барабан, враховуючи, що такий метод має похибки, так як застосовується при неповному барабані (якщо якась кількість дроти вже використовувалося з цього мотка) або за відсутності позначення довжини кабелю збоку на щоці барабана. Виміряйте довжину шийки барабана. Якщо це неможливо, знайдіть її в спеціальній таблиці, де певному номеру барабана відповідає своя довжина шийки. Виміряйте її діаметр (теж є в таблицях), внутрішній діаметр по намотаному проводу і діаметр кабелю. Отримані значення поставте в формулу: Lп = 3,14 * Lш * (2Dв - 2Dш)/4 * 2Dк, де Lн - шукана довжина дроти, Lш - довжина шийки, Dв - діаметр намотаного дроти, dш - діаметр шийки, Dк - діаметр кабелю.
3
Визначте потрібну довжину проводу між стовпами, використовуючи окомір. Дотримуючись техніки безпеки (користуючись страхувальним поясом і «кігтями» електромонтера), закріпіть вільний кінець дроту за арматуру з ізоляторами з допомогою сцепной арматури. За допомогою троса і клинового затиску натягніть між стовпами провід, відрегу- провис і накладіть бандаж. Опустіть провід на землю, відміряйте від бандажа довжину двох арматур з ізоляторами і, якщо це необхідно, відрубайте і опрессо. Цей спосіб трудомісткий і вимагає великих затрат часу, застосовується за відсутності геодезичних інструментів.
4
Виміряйте необхідну довжину проводу, використовуючи геодезичні прилади. Візьміть теодоліт (ТТ-50) і зробіть проекцію відстані між кріпленнями для дроти на стовпах або інших опорах. Відміряйте сталевий рулеткою отримане відстань між проекціями. Додайте необхідну довжину для провиса і прирощення для монтажу.
Зверніть увагу
Якщо є боязнь висоти, краще звернутися до електромонтерові.
Корисна порада
Краще при розрахунку трохи додати (відрізати завжди не пізно).