Як повернути гроші з ТОВ.

Ситуація повернення грошових коштів найчастіше виникає після набуття чинності договору купівлі-продажу у зв'язку з покупкою товарів не належної якості. Продавець може провести цю операцію через касу організації або розрахунковий рахунок. Якщо грошові кошти повертаються готівкою, то необхідно врахувати термін повернення: в день покупки або пізніше. У першому випадку гроші видаються з операційної каси, у другому - з основної.
Інструкція
1
Ознайомтеся з договором купівлі-продажу, в якому має бути написано, за яких умов, на підставі яких законодавчих актів і в які терміни проводиться повернення товару, відшкодування збитків або повернення грошових коштів у повному обсязі і розірвання договору.
2
Напишіть заяву в двох примірниках на ім'я керівника організації-продавця про повернення товару, виявлені порушення та способі повернення грошових коштів, посилаючись на договір купівлі-продажу і законодавчі акти. До заяви додайте чек, квитанцію або платіжне доручення про оплату даної поставки. На вашому екземплярі заяви керівник організації продавця повинен поставити підпис і дату отримання. Цей документ є підставою для складання видаткового касового ордера на повернення грошей.
3
Якщо у вас є співробітник, який вирішує питання повернення грошових коштів, випишіть на нього довіреність, щоб він міг представляти інтереси фірми в організації продавця.
4
При поверненні товару продавець повинен скласти поворотну накладну у двох примірниках. Один примірник він віддає вам, другий прикладає до товарного звіту.
5
Ви або ваш представник повинен пред'явити накладну в бухгалтерію продавця при отриманні грошових коштів.
6
Якщо повернення грошових коштів здійснюється з операційної каси за чеком ККМ, то на цьому документі продавець повинен поставити підпис керівника та оформити акт за формою КМ-3.
7
Якщо повернення коштів відбувається з головної каси, продавець оформляє видатковий касовий ордер (Ф. № КО-2), в якому ви або ваш представник повинен поставити підпис, дату і написати отриману суму прописом.
8
На підставі поворотної накладної від продавця, заяви про повернення товару та отриманні грошових коштів складіть прибутковий касовий ордер.
9
Якщо ж у вас відсутній чек ККМ, факт покупки може бути підтверджений іншими документами (товарним чеком, гарантійним талоном і т.д.).
10
Якщо повернення відбувається через розрахунковий рахунок, продавець перераховує кошти на підставі заяви про повернення товару, поворотної накладної.
11
Якщо були отримані сплачені раніше через розрахунковий рахунок кошти від постачальників і підрядників, оформіть такі проводки: Дт. 51 - Кт 60.01.
12
Якщо ви оформляєте повернення авансів від постачальників і підрядників, то проводки будуть такі: Дт. 51 - Кт. 60.02.
Зверніть увагу
При здійсненні повернення грошових коштів на документах про повернення товару повинні стояти підпис керівника ТОВ або відповідальної особи та печатка організації.
Корисна порада
Повернення грошей від товариства з обмеженою відповідальністю, яке є продавцем, можна здійснити не тільки через розрахунковий рахунок або готівкою, але й шляхом заліку взаємних вимог, оформлення векселя або передачі майна в рахунок зобов'язань.
Повернути видані позики можна не тільки особисто, а й через нотаріально довірена особа, якщо видана генеральна довіреність або в спеціальній, разовою довіреністю вказані дані повноваження.
Вам знадобиться
  • - позовна заява;
  • - паспорт;
  • - довіреність;
  • - кредитний договір або розписка;
  • - ксерокопії всіх документів;
  • - заява судовим приставам.
Інструкція
1
Генеральна довіреність дозволяє здійснювати за свого довірителя будь юридично значимі дії протягом трьох років з моменту оформлення. Разова, або спеціальна довіреність дозволить вам діяти за довірителя, вимагати борг з позичальників або звертатися з позовною заявою до суду лише в тому випадку, якщо в документах вказані дані повноваження. Після виконання разового або спеціального доручення щодо повернення боргу ви більше не зможете виконувати повноваження довіреної особи за свого довірителя.
2
На підставі довіреності ви маєте право звернутися до позичальника і зажадати повернути борг, отриманий у вашого довірителя. Якщо усні переговори не призводять до позитивних результатів, ви маєте право звернутися замість свого довірителя з позовною заявою до арбітражного суду, брати участь у попередньому слідстві і процесі.
3
До суду ви зобов'язані подати позовну заяву, кредитний договір або розписку в отриманні боргу та її ксерокопію, свій паспорт і ксерокопію всіх його сторінок, нотаріальну довіреність і ксерокопію.
4
Після постанови суду про примусове стягнення боргу ви отримаєте виконавчий лист, з яким можете звернутися за місцем роботи боржника або в службу судових приставів. Судовим приставам вам буде потрібно пред'явити заяву, паспорт, нотаріальну довіреність, виконавчий лист, ксерокопії всіх документів.
5
Судові пристави почнуть виробництво по примусовому стягненню. Грошові кошти можуть надходити як на ваш рахунок, так і на рахунок вашого довірителя - це залежить від того, який рахунок ви вказали при зверненні до судовиконавця.
6
Після стягнення всієї суми грошових коштів ваші повноваження по разової доручення закінчаться. Якщо спеціальна довіреність видана із зазначенням стягнення ряду боргів, то повноваження по ній закінчаться, як тільки всі борги будуть стягнуті. Генеральна довіреність дозволить вам виконувати не тільки повноваження по стягненню боргів, а й будь-які інші юридично значимі дії.