Як визначити отит у дитини.

Діагностувати отит у дитини може лікар-отоларинголог. Однак непрямі ознаки, що вказують на захворювання, ви можете виявити самі. Але лікування необхідно проводити тільки після консультації з фахівцем.
Інструкція
1
Придивіться до дитини. У дитячому, а особливо в грудному віці, складно виявити отит. Але поведінка у хворої дитини змінюється. Кроха плаче під час годування. Натисніть на козелки (спереду від отвору зовнішнього слухового проходу на вушній раковині є виступ) - малюк заплаче, якщо є болі у вусі. Дитина може починати плакати раптово, під час гри, наприклад, довго засинає, перевертається в ліжку або поводиться неспокійно на руках під час заколисування.
2
Огляньте вухо дитини, при зовнішньому отиті шкірний покрив, навколишній слуховий прохід, червоніє, а сам прохід звужується через набряк. Можна помітити напівпрозорі виділення, які скупчуються в слуховому проході. При захворюванні зовнішнього вуха, що викликається стрептококами групи А, - рожисте запаленні - підвищується температура тіла до 39,0 ° С і вище, дитину морозить, апетит відсутній. При цьому є почервоніння і набряк на вушній раковині, а на шкірі з'являються пухирчасті прищі, наповнені прозорою рідиною.
3
Поспостерігайте за малюком: якщо періоди занепокоєння змінюються млявістю, дитина швидко втомлюється, виникають діарея і блювота, можливо, що це катаральний отит, який може перейти в гнійну форму. Виділення тоді з вушної раковини стають білого або зеленого кольору, можуть мати сірий відтінок. Це характерно для розриву барабанної перетинки.
4
Обов'язково покажіть дитину лікарю-лора, він огляне вушну раковину, вивчить всі симптоми, випише направлення на аналізи і встановить діагноз, а після цього підбере потрібний курс терапії. В деяких випадках, наприклад, при гнійному отиті, призначають фізіотерапію паралельно з основним лікуванням. Лікар може встановити отит і при слабовираженних симптомах, навіть коли дитину нічого не турбує, крім утрудненого ковтання під час їжі. Ніколи не займайтеся самолікуванням.
Зверніть увагу
Причиною гострого болю у вусі може стати запалення волосяного фолікула або фурункул в зовнішньому слуховому проході, наприклад, через мікротравми шкіри і зниження загального імунітету. Фурункул складно помітити зовні, але його поява характеризується болем у вусі. Гнійник дозріває і розкривається, біль відразу ж проходить.