Як батько повинен виховувати дитину.

Батько грає важливу роль в житті дитини. Його участь у вихованні необхідно для розвитку і психологічного становлення дитячої особистості. Незалежно від своєї зайнятості батько повинен виділяти час на спілкування з дітьми.
Інструкція
1
Малюкові потрібно відчувати любов і турботу обох батьків. Допомагайте своїй дружині доглядати за малюком. Частіше беріть дитину на руки і розмовляйте з ним. Гуляйте з малюком, діти дуже люблять спостерігати, а прогулянка на свіжому повітрі - це для крихітки маса нових подій і вражень.
2
З дітьми постарше займайтеся спільною творчістю: малюйте, ліпіть, будуйте вежі і кораблі з лего. Прищеплювати дитині любов до спорту: навчіть його кататися на велосипеді, ковзанах або лижах. Хто, як не тато, розповість про чоловічих захопленнях: рибалці, футболі чи автомобільних гонках.
3
Спілкуйтеся з дитиною, для нього дуже важливо знати вашу думку, адже авторитет батька непохитний, особливо в ранньому віці. Спілкування з людьми, ставлення до жінок, повага, розуміння, надійність - ці та інші риси син часто успадковує від свого батька. Для дівчинки папа є прикладом того, яким повинен бути справжній чоловік. І подорослішавши, вона часто шукає у своїх шанувальників риси батька. Діти з раннього віку копіюють поведінку батьків, тому постарайтеся бути для своєї дитини позитивним прикладом.
4
Не переживайте, якщо вам здається, що через свою зайнятість ви приділяєте мало часу дитині. Нехай це буде всього один день на тиждень, важливо не кількість проведених разом годин, а якість спілкування з дітьми. Використовуйте цей час з користю: ходите з дитиною в зоопарк, театр, на спортивні матчі, організуйте сімейний виїзд на природу.
5
Коли дитина підросте, залучайте його до домашніх справ. Дітям завжди цікаво, чим займаються дорослі. Не відмахується від дитини, хай і він прийме участь в клопотах по господарству, так ви передасте йому свій досвід.
6
Крім того, батько має бути порадником і наставником: підказати в потрібний момент, підтримати у важкій ситуації, допомогти і поспівчувати. Спілкування всередині родини теж дуже важливо для розвитку дитини. У повноцінній сім'ї, де батьки люблять і поважають один одного більше шансів дати дітям хороше правильне виховання.
Для гармонійного розвитку дитини дуже важливе спілкування з ним обох батьків. Але якщо у жінки материнський інстинкт, як правило, проявляється відразу, то чоловікові потрібен якийсь час, щоб відчути себе батьком. Допоможіть же своєму чоловікові стати найкращим татом.
Інструкція
1
У жінок пробудження материнського інстинкту пов'язано з потужними природними силами, які змінюють фізіологічні процеси жіночого організму, готуючи його до пологів і догляду за немовлям. Протягом дев'яти місяців у свідомості майбутньої матері розвивається образ її малюка. Чоловік спостерігає весь цей процес з боку, і його батьківські почуття засновані на соціальних, а не біологічних факторах. Тому починайте «виховувати» батька зі свого чоловіка ще під час вагітності. Розповідаючи, як розвивається ваша дитина, намагайтеся зробити чоловіка активним учасником що відбувається. Сходіть разом на перше ультразвукове дослідження. Нехай майбутній тато першим побачить паростки нового життя.
2
Уже в материнській утробі плід може чути, і низький тембр чоловічого голосу він розрізняє більш чітко. Заохочуйте папу розмовляти з животиком, співати пісні, читати казки. Підкажіть чоловікові, що не настільки важливо, що він говорить, важливий голос, який стає для малюка рідним.
3
Намагайтеся підкреслювати значимість ролі батька, висловлюйте подяку чоловікові за участь. Разом вибирайте придане для дитини, зробіть перестановку в дитячій кімнаті або спальні. Дуже корисно і спільне відвідування курсів для майбутніх батьків. Якщо чоловік поки не проявляє належної уваги, не поспішайте звинувачувати його, висловіть свої конкретні побажання з приводу допомоги, яка вам необхідна.
4
Після народження дитини залучайте папу до догляду за малюком. Нехай він потримає малюка, принесе пляшечку, встане до нього вночі, сходить з ним на прогулянку. Покажіть, як потрібно міняти підгузник, купати і сповивати дитини. Щоб налагодити зв'язок батька з малям, всіляко заохочуйте чоловіка, запевняючи, що він все робить правильно, що вам було б важко без його участі.
5
Коли емоційний контакт буде встановлений, можете на короткий час залишати папу наодинці з малюком. Адже батько може доглядати за малюком не гірше матері. Це зміцнює сім'ю, благотворно позначається на розвитку дитини, наповнює папу почуттям справжньої чоловічої гордості. А цінний досвід спілкування з малюком на ранньому етапі розвитку сприяє тому, що, коли дитина підросте, між ним і батьком вже існуватиме «міцна нитка» глибинного довіри близьких людей.