Як пояснити дитині, що таке вітер.

Вітер - це переміщення шарів повітря з областей підвищеного тиску в області зниженого тиску. Найбільш високий тиск в тій місцевості, де вище температура. Зрозуміти причини виникнення вітру буває складно часом навіть дорослому, що вже говорити про дитину.
Інструкція
1
Діти активно спостерігають за навколишнім світом і бачать, як гойдаються дерева. Рецепторами шкіри вони відчувають холод, коли дме вітер. Поступове звикання до вітру як до звичайного явища включено в механізм природної адаптації. В принципі, дитина може з часом сам здогадатися, що таке вітер, але якщо ви хочете прискорити процес, спирайтеся на образність мислення малюка. Навряд чи дитині будуть зрозумілі складні наукові парадигми, адже до абстрактних побудов він ще не здатний.
2
Ключова роль у вихованні малюків відводиться казкам. Розповідаючи малюкові казки, забудьте про теорію відносності, у вашому оповіданні все має бути однозначно: добро і зло, світло і темрява, радість і смуток. Порівняйте вітер з криком величезного невидимого чародія, велить погодою. Проведіть аналогії з іншими життєвими явищами: перельотом птахів, подорожжю в далекі країни, сходом лавин.
3
Гуляючи у вітряну погоду, зверніть увагу дитини на те, що відбувається навколо. Листя відриваються від землі, у вухах завиває, в дорозі необхідно долати опір повітря. Розкажіть про силу і швидкості вітру. Вкажіть, що переміщення повітряних мас таке стихійне, що залучає до себе інші предмети. Формуйте у дитини образні асоціацію між вітром і сонцем, водою, небом, дощем.
4
Щоб наочно показати малюкові природу вітру, візьміть пластиковий стакан і виконайте в ньому невелику дірку. Наповніть склянку рідиною до країв. Природно, рідина почне витікати з дірочки за межі ємності. Поясніть дитині, що в склянці було тісно і важко, тому рідина «втекла» в пошуках щастя і кращого життя.
5
Порівняйте вітер з людським диханням. Покажіть дитині, що при видиху людина може створювати подобу вітру. Продемонструйте «виштовхування» повітря, що видихається з рота, запропонуйте малюкові теж спробувати пограти в вітер. Рух повітря може викликати також розмахування руками або рушником.
6
Розкажіть дитині і про науковому поясненні, що таке вітер, і чому він дме. Не переживайте, якщо відразу малюк не оцінить, що його долучають до настільки сакрального знання. У підсвідомості напевно ваш розповідь відкладеться, а в майбутньому дитина сприйме ту ж саму інформацію як давно знайому і зрозумілу.