Як обробити різану рану. обробити поріз на голові.

Різана рана виникає через пошкодження ріжучим предметом, наприклад, ножем, склом, лезом. Порізи викликають рясне тривале кровотеча. Але краю різаної рани рівні, і якщо їх правильно і вчасно обробити, то вона не буде представляти особливої небезпеки, і хворий швидко піде на поправку.
Вам знадобиться
  • - мило, спиртосодержащая рідина;
  • - марганцівка або перекис водню;
  • - спирт, йод або зеленка;
  • - антисептична мазь;
  • - хлорид натрію, фурацилін або антибіотики;
  • - марлевий тампон, бинт, стерильна марля.
Інструкція
1
Ретельно вимийте руки з милом і протріть спиртовмісної рідиною, перш ніж приступити до обробки рани. Потім для очистки порізу промийте область поранення чистою проточною водою. Це необхідно також для уникнення нагноєння. Якщо в рану потрапило чужорідне тіло, наприклад, земля, пісок, розведіть краю в сторони і пальцями або за допомогою стерильного пінцета очистіть поріз.
2
Приготуйте слаборозовим розчин марганцівки. Розчиніть 2-3 кристалика в склянці кип'яченої води. Ретельно промийте рану цим розчином. Замість марганцівки можна використовувати перекис водню.
3
Змочіть стерильний марлевий тампон в спирті і протріть поверхню шкіри навколо порізу на відстані не менше 1,5-2 см від краю. Шкіру можна також обробити йодом або зеленкою. Слідкуйте, щоб спирт не потрапив всередину поранення. Потім змастіть краї рани спеціальної антисептичної маззю, а зверху накладіть антисептичну пов'язку, що давить з бинта або чистої марлі. Це необхідно не тільки для зупинки кровотечі, але і для зменшення набряку. Крім цього необхідно ввести протівостолбняковую вакцину. Врахуйте, що імунітет від щеплення зберігається протягом 10 років, тільки якщо вона була правильно проведена - за рік було введено 3 вакцини.
4
Накладіть на рану пов'язку з розчином хлориду натрію, фурациліну або антибіотиків, якщо в рані з'явилося нагноєння і почався запальний процес.
5
Зверніться негайно до лікаря, якщо різана рана знаходиться в області обличчя або кисті або ви не змогли зупинити кровотечу з порізу протягом години. Постійно стежте за станом рани. Якщо через кілька годин або навіть тижнів в області поранення виникли припухлість і почервоніння, з'явилися пухирі, відчуваються печіння, пульсуючий біль або температура тіла піднялася вище 36,9оС, терміново зверніться до медзакладу за консультацією.