Як убезпечити дачу.

Для городянина дача, яка є місцем літнього відпочинку, стає предметом підвищеного занепокоєння в інші пори року. Залишена без нагляду, дача може стати об'єктом злочинного посягання. Щоб запобігти можливості розкрадання цінностей, псування або знищення майна, власнику літньої фазенди не заважає вжити заходів обережності.
Інструкція
1
Продумуючи заходи безпеки відносно заміського будинку, виходите з принципу розумної достатності. Якщо ваше дачне майно являє собою значну цінність, використовуйте найефективніший спосіб охорони: встановіть охоронно-пожежну сигналізацію, виведену на пульт позавідомчої охорони. Не менш престижний, але дорогий варіант - укласти договір на охорону будинку з приватним охоронним підприємством.
2
Якщо ваш достаток не дозволяє скористатися дорогими способами охорони дачної ділянки, проявіть житейську кмітливість і здоровий глузд. Перш за все, постарайтеся по закінченні дачного сезону регулярно відвідувати дачу з метою контролю над її станом. Періодичне і несподівана поява господаря не залишиться непоміченим з боку потенційних зловмисників, які в більшості випадків, на жаль, є жителями поселень, які сусідять із дачними ділянками.
3
Не старайтесь ретельно приховати цінні речі на час своєї відсутності. Найкраще вивезти їх в місто. Ті предмети і речі, які ви вирішите залишити на дачі, зробіть непридатними для продажу на барахолці. Наприклад, у садової візки від'єднайте колеса і зберігайте їх у різних місцях.
4
Не залишайте в погребі їстівні припаси, які можуть стати для злодіїв ласим шматком. Щоб запобігти на вашій дачі можливе застілля непрошених гостей, створіть завідомо некомфортні умови. Електричний лічильник бажано на час вашого тривалої відсутності демонтувати. Якщо це неможливо, то хоча б викрутити і приберіть подалі електричні пробки, а також від'єднайте шланг від газової плити. Приберіть на зиму з дому сірники, запальнички та нагрівальні прилади.
5
Створіть у потенційних зловмисників враження, що в будинку хтось постійно живе. Домовтеся з господарями сусідніх дач про те, щоб вони наглядали за вашим майном, а в зимовий час розчищали доріжки до будинку і господарських будівель. Взаємна допомога дозволить вам рідше відвідувати свої заміські володіння. Стримати злочинців може постійно палаючий на вулиці ліхтар і включений в домі радіоприймач.
6
Не намагайтеся встановлювати на дверях в приміщення дорогі замикаючі пристрої. Дорогий секретний замок або ретельно встановлені решітки на вікнах можуть послужити для злочинців зайвим приводом зацікавитись вмістом вашої дачі.