Як визначити масу нетто.

Маса товару може бути брутто та нетто. Брутто в буквальному перекладі з італійської означає «грубий, нечистий». Нетто навпаки дослівно перекладається як «чистий». Тому й термін «маса нетто» означає чиста вага товару без тари і упаковки.
Вам знадобиться
  • - ваги;
  • - товар;
  • - упаковка.
Інструкція
1
Якщо вам необхідно визначити масу нетто, майте на увазі, що ще існує поняття полунетто. Воно відноситься до товару з упаковкою, яку відокремити неможливо, наприклад, крем в тюбику, консерви в банку, сухі сніданки в коробці і т.д.
2
У деяких країнах, у тому числі і в Росії, для розрахунку мита на товари, що мають первинну упаковку, в якій товар потрапляє в руки споживача, вага полунетто вважається масою нетто. Тобто митні служби приймають за масу нетто загальна вага товару і внутрішньої упаковки, наприклад, самої зубної пасти і тюбика, в який вона запечатана. Враховуйте цей нюанс при розрахунку мита.
3
Враховуйте, що визначати масу нетто при поставках товару в магазин необхідно лише для вагового товару. Для штучного товару ціна на товар вже встановлена з урахуванням вартості і ваги упаковки. Перевіряйте вага нетто відповідно до встановлених стандартами, технічними умовами або іншими обумовленими правилами, встановленими для кожного конкретного випадку. Розкрийте тару і одночасно перевірте вага тари і вагу нетто товару.
4
Якщо немає можливості зважити товар без тари, обов'язково зафіксуйте масу брутто. Як тільки тара звільниться, відразу ж зважте її.
5
Відніміть з виміряного перш ваги брутто фактична вага порожньої тари. Це і буде маса нетто. Щоб ці цифри вважалися достовірними не тільки для вас особисто, оформіть обидва результату зважування правильно складеними актами.
6
Чи не визначайте вага нетто за даними супровідних документів до товару, навіть в тому випадку, якщо в них прописані дані за вагою брутто і вазі тари. Ці цифри можуть виявитися недостовірними.
7
Користуйтеся електронними вагами з функцією віднімання тари з загальної ваги. Зважте тару, зафіксуйте цифру, потім зважте тару з вантажем. Ваги автоматично віднімуть вага тари і вирахують масу нетто.
Визначення митної вартості товару є ключовим моментом для обчислення митних зборів та інших платежів при здійсненні зовнішньоторговельної діяльності. Методи її визначення строго регламентуються митним кодексом РФ.
Вам знадобиться
  • - технічні характеристики товару
  • - документація по зовнішньоторговельної угоді
  • - калькуляція транспортних витрат
Інструкція
1
Надайте митному брокеру пакет документів по здійснюваної зовнішньоторговельної угоді. Краще це зробити ще до підписання контракту, щоб мати уявлення про майбутні платежі і мита. Пакет повинен обов'язково включати в себе: * контракт зі специфікацією * договір з транспортною компанією і рахунок за послуги з доставки * інвойс (або проформа-інвойс) * технічний опис товаров.На підставі цих документів брокер визначить код ТН ЗЕД на ввезений або вивозиться вами товар , а також визначить митну вартість товару, яка служить базою для нарахування мита.
2
Існує шість основних методів визначення митної стоімості.1. За ціною угоди з ввезеними товарамі2. За ціною угоди з ідентичними товарамі3. За ціною угоди з аналогічними (однорідними) товарамі4. Метод віднімання стоімості5. Метод додавання стоімості6. Резервний методСамим бажаним і пріоритетним для учасника ЗЕД є перший метод. Якщо у ваших документах будуть міститися помилки, або їх буде недостатньо для визначення бази, інспектор застосує методи з 2 по 6, що неминуче тягне коригування вартості і значні штрафи. Перевірте подаються документи ретельно. Спробуйте наполягти, щоб вартість вашого товару обчислювалася саме першим методом, виправивши можливі помилки і надавши додаткові документи.
3
Щоб уникнути коригування митної вартості, надайте максимальну кількість достовірної інформації, що підтверджує ваші витрати, як фактично понесені, так і плановані. Запитайте у транспортній компанії список тарифів на перевезення, страхування, супровід вашого вантажу - всі ці цифри відіб'ють структуру ваших витрат. Не забудьте про витрати на упаковку і витрат на пакувальні послуги. Якщо ви не маєте можливості надати необхідні документи, митний орган може самостійно визначити митну вартість товару. Але в даному випадку її величина навряд чи буде порахована на вашу користь.
Зверніть увагу
Навмисне заниження вартості товару з метою сплати нижчою мита - головний предмет перевірок з боку митних органів. При виявленні такого факту ви піддастеся коригуванні вартості, а при повторних випадках - виключені з учасників зовнішньоекономічної діяльності.
Корисна порада
Будьте готові підтвердити заявлену митну вартість товару. Для цього зберігайте всю переписку з вашим іноземним контрагентом, будь-які письмові угоди, уточнення і специфікації - все це може бути запитане митним інспектором в якості додаткового джерела інформації.