Як не вилетіти з інституту.

Надходження в інститут займає багато сил і часу у вчорашнього школяра. Інтенсивна підготовка, репетитори, курси, безсонні ночі перед іспитом - і, нарешті, довгоочікуване зарахування. Однак мало вступити на обрану спеціальність, потрібно ще й зуміти на ній втриматися.
Інструкція
1
Здавалося б, все просто. Від студента вимагають щодня відвідувати заняття, вчасно писати проміжні перевірочні роботи, а в кінці семестру скласти іспит або залік на позитивну оцінку. Однак для молодих людей це виявляється не так вже й легко.
2
Після шкільного життя, де за дітьми був постійний контроль з боку батьків і вчителів, студентські будні радують своєю свободою. Можна домовитися зі старостою або покластися на «авось», не піти на лекцію і поспати зайвих півтори години. Тим не менш, у кожного інституту існує певна кількість пропусків, після яких студенту виноситься догана, потім сувору догану і відрахування. Хочете зберегти своє місце - не ходять більше покладеного. Якщо вам вкрай неохоче йти на пару, підійдіть до викладача і попросіть відпустити вас, пославшись на поважну причину - в цьому випадку вам не поставлять пропуск.
3
Багато студентів воліють вчити весь матеріал до іспиту в останню ніч, і, природно, на ранок не здають. Саме для цього й створені проміжні контрольні роботи, які проводяться протягом всього семестру. Крім оцінки, яка вплине на рішення екзаменатора, вони стимулюють учнів прочитати лекції. Ніч перед заліком таким сумлінним студентам дасться набагато простіше, і вони успішно отримують високі позначки.
4
Крім вимог до навчання, є у інститутів і дисциплінарні вимоги, за невиконання яких можна вилетіти. У кожного ВУЗу є свої правила (зазвичай вивішені біля деканату на загальний огляд). Студентам забороняється з'являтися в інституті під дією алкоголю або наркотичних речовин, вступати в конфлікти з викладачами та однокурсниками, ходити в брудному одязі. Живуть в гуртожитку також повинні дотримуватися правил проживання в їхньому тимчасовому житлі. Їх систематичне невиконання також може вплинути на ваше відрахування.
Зверніть увагу
Якщо, незважаючи на всі ваші зусилля, вас все ж відрахували, то майте на увазі, що студенти другого і наступних курсів можуть відновитися в наступному році при наявності місць. Першокурсникам доведеться вступати до ВНЗ заново.