Як відремонтувати пральну машину своїми руками.

Сучасна пральна машина є складним пристроєм, самостійний ремонт якого може призвести до його остаточного виходу з ладу. Проте в деяких випадках цілком можна впоратися з ремонтом своїми силами.
Вам знадобиться
  • - викрутка під хрест; - Пассатижи; - Тестер.
Інструкція
1
Оцініть характер несправності пральної машини. Якщо перестали працювати якісь режими і в наявності збої в роботі електроніки, то усунути несправність самостійно ви, швидше за все, не зможете, і вам доведеться звернутися в сервісний центр.
2
Одним з частих випадків відмови пральної машини є вихід з ладу електронагрівача (ТЕН), його можна замінити самостійно. Перед початком ремонту відключіть пральну машину від мережі, висмикнувши вилку з розетки. Перекрийте подачу води, потім злийте її залишки, відкривши лючок в нижній частині корпусу.
3
ТЕН може розташовуватися як з передньої сторони пральної машини, так і з задньою, тому знайдіть в інструкції або в інтернеті потрібну інформацію. Після цього відкрутіть гвинти кріплення передньої (задньої) панелі корпусу і зніміть її.
4
Добравшись до нагрівального елементу, від'єднайте дроти, що йдуть до нього і до датчика температури. Послабте кріплення ТЕН і витягніть його. Перевірте нагрівач тестером, щоб переконатися в його несправності. Візьміть несправний ТЕН в якості зразка і придбайте точно такий же. Проведіть збірку в зворотному порядку.
5
Досить частою проблемою при користуванні пральною машиною стає витік води. При появі такої несправності важливо визначити місце протікання, тому, помітивши на підлозі воду, не поспішайте відразу вимикати харчування. Винятком є ситуації, коли вода витікає дуже швидко.
6
Як правило, найбільш часто причиною витоків є слабо затягнуті кріплення на шлангах подачі і зливу води. Іноді вода витікає з лотка для миючих засобів, в цьому випадку причиною несправності є закупорка гумового патрубка (шланга), по якому вода з миючими засобами надходить в барабан машини. Патрубок забивається грудками прального порошку, це відбувається в тому випадку, якщо він встановлений зі зламом.
7
Щоб прочистити засмітився шланг, зніміть верхню панель пральної машини, потім витягніть лоток для миючих засобів. Відкрутіть гвинти, що кріплять блок управління і зніміть його, він може заважати. Вам важливо отримати вільний доступ до місць кріплення шланга, так як його, швидше за все, доведеться трохи повернути, щоб уникнути засмічення в майбутньому.
8
Гумовий патрубок кріпиться пружними сталевими кільцями. Стисніть кінці одного кільця пассатижами і поверніть шланг так, щоб він більше не перехилявся. Після цього пам'ятаєте шланг рукою, усуваючи засмічення. Хлюпніть в лоток для миючих засобів трохи води, щоб остаточно промити шланг. Зберіть пральну машину в зворотному порядку.