Як облицювати ванну плиткою.

Стіни сприяють створенню в ванній кімнаті комфортної атмосфери. Вибираючи матеріал для їх обробки, зверніть увагу на керамічну плитку. Вона хороша тим, що може витримувати високу вологість, стійка до впливу хімічних миючих засобів і має високу міцність. Кахель візуально збільшує висоту і площу приміщення.
Вам знадобиться
 • - перфоратор;
 • - насадка для перфоратора «лопатка»;
 • - грунтовка;
 • - будівельний рівень;
 • - пластмасові хрестики;
 • - насадка для дрилі «міксер»;
 • - плитковий клей;
 • - зубчастий шпатель;
 • - дерев'яні рейки ;
 • - затирка;
 • - гумовий шпатель.
Інструкція
1
Підготуйте до облицювання поверхню стін. Щоб плитка лягла рівно і міцно закріпилася, повністю зніміть фарбу. Її можна збити за допомогою топірця або перфоратора з встановленим свердлом-лопаткою.
2
Для забезпечення надійного зчеплення плитки зі стінами ванної обробіть останні ґрунтувальним розчином. Пензлем нанесіть ґрунтовку на з'єднання стін з підлогою. Залиште стіни висихати на 1-2 години. Зверніть увагу на тип грунтовки, яка повинна підходити для обробки вологих приміщень.
3
Приготуйте клей. Всипайте суміш в воду малими порціями, розмішуючи міксером. Не робіть розчин занадто рідким, інакше він буде стікати зі стін. Дуже густий розчин, в свою чергу, доведеться розтягувати по поверхні плитки.
4
За допомогою зубчастого шпателя покрийте стіну контактним шаром клею або спеціальною сумішшю для укладки плитки. Хвилі, які утворюють зуби шпателя, забезпечать більш надійне зчеплення контактуючих поверхонь. Зауважте, що чим більше плитка, тим більше повинні бути хвилі. Наприклад, плитці з розмірами 30Х30 см відповідає шпатель з зубцями по 0,6 см.
5
Щоб перший ряд ліг рівно, встановіть на підлогу рейку і відбийте її по рівню. Починайте укладання з найбільш помітного кута. Нанесіть на ділянку стіни, призначений для приклеювання однієї плитки, шар клею товщиною не більше 5 мм. Прикладіть першу плитку. Для щільного зіткнення її з поверхнею стіни порухайте нею з боку в бік.
6
Плитка повинна щільно стикатися своєю нижньою частиною з рейкою, встановленої знизу, і бічною частиною - зі стіною. Перевіряйте першу і кожну наступну плитки рівнем і косинцем для збереження прямого кута і точної вертикальності.
7
Не можна рухати вже приклеєні плитки, щоб не зрушити шар клею під нею. Протирайте поверхню кожної плитки змоченою у воді губкою, оскільки висохлий клей в завершенні роботи буде видалити вкрай важко.
8
Наступну плитку укладайте аналогічним чином. Не забудьте рівнем і кутоміром перевірити точність її установки. Якщо на плитці відсутні виступи, використовуйте картонні та пластикові пластинки або хрестики. Це дозволить забезпечити однакове відстань між плитками.
9
При оформленні зовнішніх і внутрішніх кутових з'єднань плитки використовуйте пластикові кутові молдинги. Прикріпивши молдинг до стіни, відбийте по рівню горизонталь. Клейте плитки, занурюючи їх в пази молдинга.
10
Коли будуть приклеєні всі плитки, ще раз протріть їх і залиште висихати. Через 2-3 дня видаліть хрестики і зробіть затірку швів.