Як визначити напруга ЛЕП.

Лінії електропередач є одним з компонентів електричної мережі - обладнанням, що забезпечує передачу енергії. Існують повітряні (ПЛ) і кабельні лінії (КЛ) електропередачі.
Інструкція
1
Як правило, в місцях проходження підземних (підводних) КЛ стоять попереджувальні знаки із зазначенням напруги в лінії. Особливість повітряних ліній полягає в тому, що в них електрична енергія передається по проводів, що знаходяться на відкритому повітрі. Вони кріпляться за допомогою кронштейнів, ізоляторів і арматури до несучих опор і іншим інженерним спорудам - шляхопроводів та мостів. Такі лінії класифікуються за родом струму - на ВЛ змінного струму і ВЛ постійного струму. Абсолютна більшість ЛЕП, використовуваних в Росії, - це ВЛ змінного струму.
2
Далеко не на кожній опорі є покажчик потужності лінії. За зовнішніми характеристиками її можуть визначити лише професіонали-електрики. Так, наддалекі ВЛ, призначені для зв'язку окремих енергосистем, здатні передавати напругу в 500 і більше кВ. Для магістральних повітряних ліній (електростанція - розподільний пункт) ці показники менше - 220-230 кВ. Наступними за потужністю є розподільні ВЛ (електропостачання підприємств і населених пунктів) напругою 35, 110 і 150 кВ. За допомогою ВЛ від 20 кВ і нижче здійснюється подача електроенергії до споживачів.
3
З ростом робочої напруги збільшуються розміри і складність конструкцій. Якщо для передачі напруги 220/380 В використовуються звичайні залізобетонні (іноді дерев'яні) опори з фарфоровими лінійними ізоляторами, то ЛЕП 500 кВ виглядає зовсім по-іншому. Вона являє собою збірну металеву П-подібну конструкцію заввишки до декількох десятків метрів, до яких три дроти кріпляться за допомогою траверс (кронштейнів). У більш потужних ЛЕП - 1150 кВ для кожного з трьох проводів передбачена окрема металева конусоподібна опора.
4
Особлива роль при прокладці ЛЕП належить ізоляторам. Штирові порцелянові ізолятори використовуються для підвішування найлегших проводів в ВЛ невеликої потужності. При напрузі в ЛЕП понад 35 кВ використовуються підвісні ізолятори, що складаються з фарфоровому або скляному тарілки-ізолятора, шапки з ковкого чавуну і стержня. Для забезпечення необхідної ізоляції ізолятори збирають в гірлянди. Розміри гірлянди залежать від напруги лінії і типу ізоляторів.