Як визначити струм світлодіода. номінальний струм світлодіода :.

Світлодіоди широко використовуються в сучасній електронній апаратурі. До числа їх безперечних достоїнств відносяться невеликі розміри і яскраве світіння. Але для того щоб світлодіод справно працював, необхідно правильно встановити його робочий струм.
Вам знадобиться
  • - тестер (мультиметр);
Інструкція
1
Світлодіоди можуть справно служити багато років, одна швидко виходять з ладу, якщо працюють при підвищеній силі струму. Щоб правильно розрахувати силу струму, треба знати напругу, на яке розрахований конкретний світлодіод.
2
Напруга живлення більшості світлодіодів можна визначити за кольором їх світіння. Так, для білих, синіх і зелених світлодіодів напруга живлення зазвичай становить 3 В (допустимо до 3,5 В). Червоні і жовті світлодіоди розраховані на напругу живлення 2 В (1,8 - 2,4 В). Більшість звичайних світлодіодів розраховані на струм 20 мА, хоча є світлодіоди, для яких сила струму може перевищувати 150 мА.
3
Оцінити номінальний струм невідомого світлодіода при відсутності довідкових матеріалів досить складно. Дивіться на колбу - чим вона більше, тим вище зазвичай номінальний струм. Однією з ознак того, що встановлений ток вище допустимого, може бути зміна спектра випромінюваного світла. Наприклад, якщо випромінювання білого світлодіода набуває синього відтінку, то сила струму явно перевищена.
4
Не забувайте про те, що світлодіоди дуже чутливі до перевищення напруги живлення. Наприклад, включивши світлодіод, розрахований на 2 В, в ланцюг з двома послідовно з'єднаними 1,5-вольтовими батарейками (в сумі 3 В), ви можете його спалити.
5
Якщо використовується напруга живлення вище рекомендованого, зайві вольти необхідно погасити додатковим (гасящим) резистором. Розрахувати опір резистора можна за формулою R = U/I. Наприклад, вам треба живити світлодіод на 3 В від бортової мережі автомобіля в 12 В. У вас зайві 9 В. При номінальному струмі світлодіода 20 мА (0,02 А) ви отримаєте потрібне значення, поділивши 9 на 0,02 - це буде 450 Ом.
6
Зібравши схему з світлодіодом, обов'язково виміряйте споживаний їм струм, включивши тестер в розрив ланцюга. Якщо струм перевищує 20 мА, його треба зменшити, збільшивши номінал резистора. Трохи менший струм - наприклад, 18 мА, тільки піде светодиоду на користь, збільшивши термін його служби.
7
Слідкуйте за правильністю підключення світлодіода. До плюса джерела живлення підключається анод, до мінуса - катод. Катод має більш короткий висновок, на колбі з його боку зроблений зріз (плоска майданчик).
Останні досягнення в області світлодіодів внесли величезну різноманітність в асортимент цих радіодеталей. Червоні, зелені, сині, миготливі, великі і маленькі. Проте кожен тип світлодіода володіє своїми параметрами, які істотно відрізняються від іншого типу. Наприклад, ток червоних світлодіодів в більшості випадків дорівнює 20мА, а ток зелених знаходиться в межах від 5 до 20мА. У деяких випадках треба дізнатися ток світлодіода , не знаючи його характеристик.
Вам знадобиться
  • лабораторний блок живлення на 12 В, постійні резистори: 2,2 кОм; 1 кОм; 560 Ом, потужний змінний резистор на 470-680Ом, міліамперметр, цифровий вольтметр, відрізки багатожильного монтажного проводу.
Інструкція
1
Спочатку треба дізнатися полярність світлодіода . Для цього до обох електродів приєднаєте 2 відрізка монтажного проводу. З метою спрощення операції, електроди можна обрізати кусачками під гострим кутом і надіти на них відрізки монтажного проводу. Цей спосіб хороший тим, що не потрібно буде кожного разу перепоювати світлодіод, він до того ж боїться перегріву, а ізоляція буде притискати електроди до проводять жилах дроти, що дуже зручно. Потім, до одного з проводів аналогічним чином підключіть постійний резистор 2,2кОм і підключіть в довільній полярності до блоку живлення. Якщо світлодіод не загорілося, поміняйте полярність. Якщо загорівся, тут же вимкніть, промаркируйте провід, підключений до плюса блоку живлення, як «+».
2
Тепер зберіть відносно складну електричний ланцюг: постійний резистор 2,2кОм замініть на 560Ом для червоних світлодіодів, послідовно до цього ланцюга підключіть змінний резистор і міліамперметр. Паралельно світлодіоду, підключіть вольтметр, з роздільною здатністю 0,1. Встановіть змінний резистор на максимальний опір.
3
Підключіть цю ланцюг до блоку живлення відповідно до виявленої полярністю. Світлодіод буде слабко світитися.
4
Запишіть показання приладів.
5
Поступово зменшуйте опір змінного резистора і спостерігайте за показаннями вольтметра. По початку, напруга буде зростати в межах 0,3-0,5В, у відносно лінійної залежності від кута повороту змінного резистора. Буде зростати ток, яскравість світіння світлодіода теж буде збільшуватися. Записуйте показання приладів через кожні 0,1 зростаючої напруги.
6
У момент, коли напруга буде зростати в меншій мірі, ніж ток, слід припиніть зменшення опору резистора. У цей момент досягнуто оптимальний ток світлодіода , коли подальше збільшення ток а не супроводжуватиметься збільшенням яскравості світіння, а викличе лише зменшення терміну його служби.