Як обрізати жасмин.

Садовий жасмин, або чубушнік являє собою красивий декоративний чагарник продовгуватими листям і великими квітками, зібраними в кисті. Для гарного цвітіння і росту жасмин слід висаджувати на сонці і періодично обрізати.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
Приділяйте особливу увагу правильної та своєчасної обрізку жасмину. Не секрет для володарів такої рослини, що сильнорослі сорти чубушника відрізняються нерівномірним ростом і однобокою конфігурацією. Надати кущу красиву симетричну форму слід за допомогою формує обрізки. Ранньою весною ображати за допомогою секатора найсильніші і довгі гілки, тим самим ви стимулюєте активне зростання однорічних пагонів і за один сезон збалансуєте форму жасмину.
2
Один раз в два-три роки рекомендується видаляти старі пагони рослини. Залишайте лише ті гілки, які молодше десяти років. Подібне омолодження крони чагарника призводить до сильного росту і рясного цвітіння жасмину.
3
Рано чи пізно у чубушника сильно загущувальну і оголюються пагони, що не найкращим чином позначається на декоративності чагарника. Загущені кущі обов'язково слід піддавати омолаживающей обрізку. З приходом ранньої весни укоротите три-чотири ствола на тридцять-сорок сантиметрів. Всі інші гілки спиляєте на рівні ґрунту. Зрізи обробіть садовим варом.
4
Пристовбурні круги жасмину мульчируйте компостом. Протягом усього вегетаційного періоду кілька разів підгодовуйте кущ настоєм коров'яку і регулярно поливайте. З приходом осені з сплячих бруньок відросте потужні пагони. Наступної весни видаліть практично всі пагони, зрізуючи на кільце. Залиште на кожній пеньку жасмину тільки по два-три найсильніших втечі. Надалі вони і стануть основою для нового куща. Через рік чубушнік придбає невимовний привабливий вигляд, а через три роки почне рясно цвісти.
5
Крім омолаживающей і формує обрізки виробляєте санітарну обрізку, своєчасне видалення відцвілих суцвіть і періодичне проріджування пагонів. Для більшості сортів жасмину укриття на зиму не потрібно, деякі види вимагають захищеного від сонця місця розташування.