Що не набрякати.

Порушена діяльність внутрішніх органів, а також неправильне харчування можуть стати причиною затримки в організмі рідини, або набряків. Щоб їх позбутися, необхідно лікувати основне захворювання. Однак раптово з'явилися набряки можна спробувати усунути самостійно, але ще краще займатися їх профілактикою.
Вам знадобиться
  • - нирковий збір;
  • - кукурудзяні рильця;
  • - насіння льону.
Інструкція
1
Для попередження набряків не вживайте великої кількості солоної їжі. Хлористий натрій здатний затримувати в організмі воду і тим самим викликати набряки. Вранці це стане помітним по мішках під очима або одутлості особи. До такого ж результату може привести великий об'єм рідини, випитої на ніч. До вечора нирки стають менш активними, тому цілком можуть не впоратися зі своєю функцією виділення.
2
Поява набряків на обличчі, не пов'язане з похибками в харчуванні, може бути ознакою деяких захворювань нирок. У цьому випадку, окрім звернення до лікаря, протягом 5 днів пропити кукурудзяні рильця. Заваріть 30 г сировини 1 склянкою окропу, укутайте і настоюйте протягом 3 годин. Приймайте по 1 ст. л. 3 рази на день, за 30 хвилин до їжі.
3
Для усунення та профілактики набряків нижніх кінцівок необхідно покращувати діяльність серцево-судинної та лімфатичної системи. Для цієї мети пройдіть курс загального масажу, регулярно здійснюйте піші прогулянки і займайтеся спортом, а для зміцнення серця протягом 1 місяця пропити відвар з насіння льону. Додайте 4 ч. Л. сировини в 1 л окропу і протягом 10-15 хвилин тримайте на повільному вогні. Приймайте в теплому вигляді по половині склянки кожні 2 години.
4
Раптова поява набряків і таке ж швидке їх зникнення може бути викликане нервовим перенапруженням. У цьому випадку різними способами зміцнюйте нерви. Щоранку обливайтесь холодною водою, рано лягайте і вставайте, здійснюйте тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Крім цього, протягом 7 днів пийте заспокійливі засоби: настоянку пустирника або валеріани.
5
Утворенню набряків у спеку сприяє велика втрата з потом мінеральних солей, що регулюють водно-сольовий обмін, і надмірне вживання рідини, з об'ємом якої нирки не справляються. Щоб цього уникнути, втамовує спрагу невеликою кількістю води, а для поповнення вітамінно-мінеральних втрат пийте свіжовичавлені соки, мінеральну воду і компот із сухофруктів.
6
Якщо набряки стали з'являтися регулярно, краще зверніться до лікаря. Тільки він зможе встановити точну їх причину. Самолікування ж здатне викликати ускладнення хвороби, через яку рідину в організмі і затримується.