Як діагностувати автомобіль.

Діагностування як елемент техобслуговування передбачає визначення технічного стану машини без розбирання її агрегатів та вузлів. Зазвичай його проводять для того, щоб визначити, чи є необхідність в ремонті або якихось інших заходах з технічного обслуговування автомобіля. Але може бути й спеціальне діагностування при виявленні будь-якої проблеми в експлуатації автомобіля.
Інструкція
1
Зазвичай діагностування проводять на станціях техобслуговування, але в сучасних автомобілях є також і системи самодиагностирования, що допомагають автовласнику визначити, в якому агрегаті автомобіля виникла проблема, а також зберігають дані для подальшої діагностики за допомогою професійного діагностичного обладнання.
2
Система самодіагностики включаться автоматично, якщо один з датчиків автомобіля починає давати відхилення в показаннях. У цьому випадку сам датчик система відключає і включає обхідну програму, а на панелі з'являється відповідний сигнал (check або миготлива іконка двигуна, якщо несправність саме в двигуні, або щось подібне). Якщо показники повертаються в норму, то датчик знову починає працювати в нормальному режимі, але в комп'ютері залишається запис про нештатну ситуацію.
3
Інформацію системи самодіагностики можна вважати і розшифрувати, використовуючи спеціальні коди. Для різних виробників і різних моделей автомобілів ця процедура може бути різною, але принцип зазвичай схожий. Наприклад, у автомобілів Toyota є спеціальний роз'єм під капотом у вигляді пластмасового короба зліва по ходу автомобіля з позначенням DIAGNOSTIC. У автомобілів Nissan діагностичний блок знаходиться під сидінням пасажира або спереду в лівій стійці.
4
Процедура зчитування показань в пам'яті системи самодіагностики різних автомобілів може зажадати замикання роз'ємів (за допомогою будь-якого шматка дроту) або використання викрутки. Є також спеціальні прилади - сканери, що дозволяють знімати показання системи.
5
У японських автомобілів система кодів несправності автомобіля зазвичай побудована на співвідношенні коротких і довгих спалахів відповідних лампочок (світлодіодів) або на панелі приладів, або на самому комп'ютері. Розшифровка співвідношення коротких і довгих спалахів дає цифрові коди, кожному з яких відповідає той чи інший тип помилки. Для визначення типів помилки існують спеціальні таблиці кодів, які можна знайти в документації до автомобіля або на спеціалізованих сайтах.