Як самому зробити меблі.

Багато людей люблять оригінальні неповторні речі, які не зустрічаються у кожного другого. Тому їм подобається майструвати меблі, вироби і цікаві предмети інтер'єру. При достатньому досвіді можна обставити весь будинок речами, зробленими своїми руками.
Вам знадобиться
  • - будівельний матеріал;
  • - дриль;
  • - шурупи або саморізи;
  • - викрутка;
  • - меблева кромка;
  • - декоративні заглушки.
Інструкція
1
Спочатку вам необхідно скласти креслення потрібного вам предмета меблів. В якості будівельного матеріалу можна використовувати дерево або ламінований ДСП (ЛДСП). З дерева видаліть кору, обробіть поверхню шкіркою. Розпиляєте матеріал на частини, з яких і складатиметься меблі. Лист ЛДСП розкроїте на відповідного розміру елементи.
2
На торці табурета або столу слід наклеїти меблеву крайку. Зробити це можна за допомогою клею або праски.
3
Щоб закріпити всі окремі фрагменти меблів використовуйте міцні спеціальні шурупи. Попередньо просвердлите отвори під них. Спочатку зробіть дірки в торцевих стінках, потім - у ніжках. Якщо ви вирішили виготовити полку, простежте за тим, щоб паралельні отвори знаходилися на одному рівні.
4
Як можна тугіше вкрутіть шурупи всередину меблів, це зробить конструкцію міцнішою. Запам'ятайте, що кришка письмового столу повинна трохи виступати за бокові стінки. Це дозволить вам поставити стіл впритул до стіни. Розмір виступу повинен бути рівний товщині плінтуса.
5
Якщо ви робите меблі з дерева, матеріал необхідно заґрунтувати прозорим засобом (щоб була видна фактура дерева). Це необхідно, щоб подальше покриття лягло більш рівномірно і міцно зчепилося. Тепер поверхню потрібно покрити лаком по дереву бажаного відтінку.
6
Коли меблі буде зібрана, головки саморізів або шурупів закрийте декоративними заглушками. Їх колір повинен збігатися з відтінком поверхні. На додаток до цього ви можете прикрасити виготовлений вами предмет розписом або застосувати техніку декупажу. Це зробить ваші меблі більш красивою і оригінальною.
7
При створенні дивана, крісла або стільця вам не обійтися без оббивки. Використовуйте для неї новий і пружний поролон або поліуретан. Розріжте його точно під розмір меблів. Щоб закріпити оббивку, обейте поролон тканиною потрібної забарвлення і фактури. Підігніть краю тканини під меблі і зафіксуйте їх маленькими цвяхами або дужками.
Найчастіше перед людьми постає проблема оновлення м'яких меблів: плями, діри, бахрома можуть дуже сильно зіпсувати зовнішній вигляд. При відсутності вільного капіталу для покупки нових меблів можна оббити старі меблі самому.
Вам знадобиться
  • Меблевий степлер, скоби для нього (53 тип, загартовані, 10-14 мм завдовжки), поролон, викрутка (плоска), молоток, плоскогубці, розвідний ключ для болтів.
Інструкція
1
Почніть з невеликих предметів, на зразок стільця (так ви «наб'єте руку»). Розберіть меблі (зі стільця зняти сидіння, з крісла - кріплення). Кріплення краще складати в пакет, щоб не розгубити. Чохол розвісьте і вибийте гарненько від пилу.
2
Знайдіть місця, де оббивка прикріплена до основи скобами. Скоби підчепити викруткою і витягніть плоскогубцями. Знявши оббивку, витягніть старий поролон. Якщо меблів більше п'яти років, його краще викинути і замінити новим, адже в ньому накопичується шкідлива для здоров'я пил, а також відбувається деяка деформація.
3
У разі якщо стара оббивка ще перебуває в пристойному стані і ви хочете її залишити, то виперіть і добре висушіть її. В іншому випадку вам буде потрібно новий чохол (варіант для справжніх професіоналів - зшити його самому).
4
Прокладіть поролон, акуратно натягніть оббивку за зразком попередньої, закріпіть її скобами. Злегка натягуйте в місці закріплення, відстань між скобами потрібно витримувати в межах двох сантиметрів. Після чого закріпіть всі елементи знову в правильному порядку. Слідкуйте, щоб не залишилося зайвого кріплення.
5
Натренувавшись на стільцях, перейдіть до більш громіздким елементів декору - дивани, софи потребують багато часу на зміну оббивки. Раціональніше буде вдатися до допомоги інших людей, оскільки натягнути чохол поодинці буде непросто, особливо якщо ви поставите метою зробити це без складок і розривів. Якщо ви вирішите зробити дану роботу самостійно, ви повинні бути впевнені, що робите все правильно і швидко.
6
Перетяжка дивана своїми руками відбувається в наступному порядку. Cначала його необхідно розібрати. Зніміть всі деталі дивана, які можуть перешкодити (подушки, валики, інше). Розбір відбувається без особливих проблем, оскільки виробники, як правило, розраховують конструкцію меблів таким чином, щоб вона легко розбиралася і збиралася на випадок ремонту. За допомогою бокорізи, викрутки та антистеплер знімається стара оббивка. Цю операцію робіть акуратно, щоб не пошкодити меблі. Замініть поролон та інші витратні матеріали.
7
Завершальним етапом служить збірка дивана, яка проводиться в зворотному порядку. Під час виконання цієї операції слід звернути особливу увагу на рівномірний натяг обшивки, при цьому уникаючи спотворення малюнка.
8
Якщо ви будете досить терплячі і акуратні, то старі меблі почне виглядати вкрай презентабельно, а ви заощадите чимало грошей, які довелося б віддати в разі купівлі нових меблів або в разі залучення сторонньої допомоги.