Як потрібно розвивати дитину в рік.

Розвитку кожного навику дитини природа відводить свій вік. Проявляти і розвивати свої вміння, накопичувати життєвий досвід однорічному малюку дозволяє гра, під час якої він вивчає світ і робить свої маленькі відкриття.
Інструкція
1
На другому році життя малюк продовжує освоювати навички ходьби і мова. Досліджуючи простір навколо, дитина розширює свій кругозір, а мова дає йому можливість спілкуватися з близькими людьми по-новому. Однорічним дітям подобаються активні ігри, іграшки на колесах, які можна катати, возити або штовхати попереду. Вони дуже гарні для фізичного розвитку малюка, допомагають зберігати йому рівновагу, почувати себе більш впевнено при ходьбі.
2
Спробуйте будинку влаштувати на підлозі невисоку гірку з диванних подушок, щоб малюк з вашою допомогою підіймався на неї. Діти люблять долати перешкоди, а таку гру можна перетворити на зарядку для крихітки.
3
Для розвитку інтелекту однорічному малюку необхідні сортери, що збираються пластикові або дерев'яні іграшки. Покажіть дитині, як будувати вежу з кубиків, збирати конструктор з великими деталями. Складено іграшки також допоможуть розвивати дрібну моторику дитини.
4
Сподобається малюкові і переливати воду з однієї ємності в іншу, ігри з піском, м'ячем, пошук захованих предметів. Малюйте з ним пальчиковими фарбами під час купання у ванній, або на папері. Почніть знайомити дитину з розміром і формою предметів. Емоційному розвитку дитини сприяють прогулянки на природі, в красивих, мальовничих місцях.
5
У лексиконі однорічної дитини з'являється все більше слів. Розмовляйте з малюком частіше, озвучуйте всі свої і його дії, намагаючись чітко вимовляти слова. Крихітка вже здатний виконувати ваші маленькі доручення: «знайди», «принеси», «йди», «дай». Він освоює прості повсякденні дії, яким ви його вчіть: вмиватися, їсти ложкою, зачісуватися тощо.
6
Кожен день читайте дитині вголос, нехай малюк розглядає ілюстрації в книжках. Потрібні дітям та ігри в «ладушки», «сороку-Белобока». Не забувайте, що кожна дитина - індивідуальність, і розвиток у нього того або іншого навику може бути лише питанням часу.