Як відучити щеняти від рук.

Часто собака стає справжнім членом сім'ї. І, звичайно, прикро, якщо у вихованця виникає проблемна поведінка. Воно не завжди виражається в агресії, псуванні речей або нічному витті. Часом зовсім навпаки. Собака дуже дружелюбна, вона підбігає до перехожих, стрибає на кожного приходить в будинок гостя, кладе лапи йому на груди, і робить це виключно з бажання познайомитися, привітати, і отримати натомість похвалу і схвалення. Часом лізе на коліна до господаря.
Інструкція
1
Далеко не завжди стороння людина спокійно реагує на прояв «собачої ніжності». Хтось може просто злякатися побачивши зовсім навіть чималих розмірів звіра, стрибаючого на нього. До того ж тварина не бере до уваги свої брудні лапи і чистий одяг перехожого. Хазяїн потрапляє в незручну ситуацію, йому доводиться вибачатися за поведінку свого вихованця. Багато бувають незадоволені, що собака бере частування у сторонніх. А дорослий звір, який, немов щеня, лізе на руки до господаря, викликає роздратування.
2
Проблемне поведінка часто проявляється у собак, яким раніше прощалися всякого роду «невинні витівки». Можливо, всерйоз ними ніхто не займався, і вони росли, надані самі собі. Краще всього, якщо ви візьмете за правило не дозволяти цуценяті те, що ви не хочете, щоб він робив потім, будучи вже дорослим собакою.
3
Ви принесли додому забавний, пухнастий клубочок. Звичайно, маляті незвично і тоскно. Але не поспішайте брати його на руки. Це може перетворитися на погану звичку. Він буде постійно скиглити, вимагаючи, щоб його взяли, а згодом почне забиратися на руки сам. Якщо ви хочете приголубити цуценя, нахиліться до нього.
4
Якщо собака забирається до вас на коліна, зіткнуся її на підлогу. Намагається застрибнути знову - повторіть те ж саме. Дайте ласощі, але не раніше, ніж всі її чотири лапи опиняться на підлозі. Якщо ви дійсно вирішили позбавити від поганої звички вашого вихованця, будьте послідовні й терплячі, не залишайте без уваги жоден подібний епізод.
5
Здорове цуценя дуже активний. Часто він зустрічає повертаються додому господарів, та й гостей також, бурхливими проявами радості, стрибає на руки, мало не з ніг збиває. Не забувайте, що ваш вихованець скоро виросте, і вам доведеться позбавлятися від цієї його звички. Навчіть цуценя команді «Не можна». Не забувайте заохочувати його. А за непослух слід покарання. Ніколи не бийте цуценя. Струсіть, приміром, бляшану баночку з монетами. Можна використовувати диски Фішера. Це спеціальний пристрій, при струшуванні якого лунає звук, що нагадує гарчання.
6
Удома можна використовувати також пульверизатор. Подайте команду «Не можна» і бризніть водою цуценяті в мордочку. Але всі ці заходи повинні застосовуватися постійно, а не через раз, інакше малюк просто не зрозуміє, чого ви від нього хочете.
Зверніть увагу
Слід, однак, пам'ятати, що деякі проблеми в поведінці собаки можуть бути безпосередньо пов'язані з її здоров'ям. При запаленні параанальних синусів або прямої кишки тварина стає апатичним і розсіяним, не виконує команди, прагне піти від господаря або навпаки, наполегливо лізе на руки. Перш ніж зайнятися корекцією поведінки свого вихованця, переконайтеся, що він здоровий і не відчуває болю.