Як надіти собачку на блискавку.

Якщо блискавка на улюбленій сумці або плащі почала розходитися або злетіла «собачка» (бігунок) - необов'язково перешивати всю річ і віддавати її в ремонт. Ви можете спробувати надіти «собачку» самостійно, складність цього завдання залежить від щільності зубчиків блискавки і способу її вшивання.
Вам знадобиться
  • - «собачка» (бігунок);
  • - голка;
  • - нитка в колір блискавки або одягу;
  • - швейна машина;
  • - ножиці;
  • - плоскогубці або пасатижі;
  • - плоска викрутка.
Інструкція
1
Спочатку підберіть «собачку», яка підійде до блискавки. Для цього візьміть старий зламаний бігунок і огляньте його - із зворотного боку ви побачите номер. Купуйте або підберіть бігунок з таким же номером. Можна використовувати і стару злетіла з блискавки «собачку», якщо вона в хорошому стані.
2
Щоб надіти «собачку» на блискавку, закриту з одного боку, приберіть скобу, що сполучає дві текстильні стрічки. За допомогою плоскої викрутки або плоскогубців акуратно відігніть загнуті зубці, намагаючись не зламати їх, і витягніть скобу.
3
З'єднайте половинки блискавки із закритою боку і акуратно всуньте «собачку». Щоб вона легше всиляти, можна дуже обережно розширити отвір в центрі викруткою. Слідкуйте за тим, щоб зубчики зчепилися симетрично.
4
Просуньте бігунок наверх, ще раз перевірте симетричність і закріпіть дві частини блискавки декількома стібками в місці кріплення скоби, потім закріпіть її на колишньому місці. Якщо блискавка при застібанні розходиться, трохи стисніть «собачку» плоскогубцями або пассатижами.
5
Щоб втягати бігунок в роз'ємну блискавку, відігніть обмежуючу скобу на верхній частині однієї з стрічок. Досить зняти скобу тільки з однієї стрічки - тієї, яка на протилежному кінці оснащена спеціальним гніздом.
6
Всуньте бігунок на цю стрічку і закріпіть обмежувач назад. Для надійності можете прошити в цьому місці кількома стібками, вибравши нитки в колір тканини.
7
Якщо можливості видалити скобу з кінця блискавки немає (наприклад, кінець блискавки акуратно вшитий в виріб і розпороти його немає можливості), спробуйте діяти так. Якнайвище по стрічці розсуньте пластикові (або металеві) зуби і намагайтеся проштовхнути бігунок всередину.
8
В крайньому випадку зламайте один із зубчиків (якомога ближче до краю) і, вдев «собачку», закріпіть це місце декількома стібками або металевим обмежувачем. Якщо цього не зробити, бігунок буде щоразу злітати, досягнувши цього місця.