Як обкласти цеглою саманний будинок. Як обкласти старий будинок цеглою відео.

Саманний будинок, побудований з саморобних цегли, дуже екологічний і комфортний. Завдяки особливому складу стін (глина і трава), в ньому прохолодно влітку й тепло взимку. Однак зовнішній вигляд саманного будинку часто залишає бажати кращого. Щоб зробити стіни більш міцними і красивими, спробуйте обкласти будинок цеглиною.
Вам знадобиться
  • - цегла;
  • - цемент;
  • - пісок;
  • - цвяхи;
  • - утеплювач;
  • - вода;
  • - рівень;
  • - схил.
Інструкція
1
Після побудови саманного будинку почекайте як мінімум три-чотири роки, тільки після декількох років можна почати обкладати стіни цеглою. За цей час саман підсохне, відбудеться усадка, стіни будуть в найкращому стані.
2
Огляньте фундамент саманного будинку. Фундамент повинен бути достатньо міцний, щоб витримати крім ваги вдома ще й вага стіни, а також широкий (цегляна стіна повинна розташовуватися на деякій відстані від саману).
3
Якщо фундамент вузький, ненадійний або його немає зовсім - зробіть його окремо для цегляної облицювання. Ширина фундаменту повинна бути 25-30 см. Крім того, підійміть цоколь - зробіть опалубку і залийте її бетоном або викладіть його з цегли.
4
Щоб кількість витраченого на облицювання цегли було мінімально, спочатку викладіть ряд «на суху», враховуючи при цьому двері та вікна. Розрахуйте, скільки цегли вам буде потрібно, в середньому витрата цегли 50-55 штук на квадратний метр.
5
Винос облицювання робіть не більше 60 мм. У той же час відстань між стіною з саману і цеглою не повинно бути занадто маленьким, щоб глиняні стіни могли провітрюватися. Відсутність вентиляції приведе до відсиріванню і зменшення міцності стін саманного будинку.
6
Між стінами робіть зв'язку, для цього можна використовувати звичайні цвяхи на 100 мм. Зазори можна заповнити теплоізоляційним матеріалом (наприклад, керамзитом).
7
Розчин для кладки розведіть в такій пропорції: 4 частини піску, 1 частина цементу. Кількість води визначте при замісі, розчин не повинен бути дуже густим або рідким. Оптимальна товщина швів між цеглою - 13 мм.
8
На прорізи укладіть бетонні перемички, вони досить міцні і добре поєднуються з цеглою. Крім того, можна використовувати арматуру, укладаючи її на кожен ряд цегли отвору, до самого верху.
9
Не забувайте весь час перевіряти горизонтальність рядів за допомогою рівня і вертикальність - схилом. В якості схилу можете використовувати будь-який вантаж, підвішений на мотузці.