Як вибрати ваги.

Підлогові ваги для вимірювання ваги тіла - необхідний предмет в кожному будинку, адже життя сучасного городянина проходить в постійній небезпеці гіподинамії з одного боку і спокус фастфуда з іншого. Контроль ваги - питання не тільки краси, але й здоров'я, і не слід ставитися до нього без належної серйозності. А вибрати ваги для виконання цього важливого завдання - теж справа непроста, адже цей нескладний на перший погляд побутовий прилад випускається в безлічі форм і модифікацій.

Підлогові ваги відрізняються не тільки дизайном.

  1. Електронні або механічні. Механічні діють на основі пружини, на яку впливає платформа ваг. Основним плюсом такої конструкції є невисока ціна. Мінусів більше: недостатня точність, обмежена функціональність. Електронний прилад допоможе не тільки визначити вагу, але і записати дані зважування, контролювати окремо жирову і м'язову масу. У ряді випадків перевагою механіки може стати велика механічна міцність.
  2. Гранично допустиме навантаження. Біля кожних ваг існує вагова кордон, в межах якої їх дозволяється використовувати. Вибирайте вимірювальний інструмент з таким розрахунком, щоб ним могли скористатися всі члени родини. Похибка вимірювання також може бути різною. Абсолютно точне зважування неможливо, та й не має сенсу. Похибка різних моделей варіюється від 500 г для простих моделей і до 100 г для найбільш технологічно досконалих екземплярів.
  3. Обсяг пам'яті характеризує кількість результатів вимірювань, які здатні зберегти електронні ваги, а також число різних користувачів, яке вони здатні обслуговувати. Існують моделі, які навіть можуть самостійно дізнатися кожного користувача. Зрозуміло, якщо вагами користуєтеся тільки ви, їх здатність пам'ятати дані десяти чоловік для вас не буде представляти цінність.
  4. Додаткові функції. Найчастіше ваги вміють розраховувати індекс маси тіла, для чого їм необхідно повідомити зріст користувача. Для обчислення м'язової і жирової маси потрібно вибрати ваги, які вміють розраховувати його, пропускаючи через тіло слабкий електророзряд. Функція контролю за вагою дозволяє вагам генерувати сигнал при істотній зміні ваги і не давати зайвих приводів для тривоги якщо коливання ваги незначні.