Як визначити розмір шолома.

З 2008 року по правилам дорожнього руху шолом є обов'язковою частиною екіпіровки для водіїв і пасажирів мотоциклів і скутерів. Він служить для захисту голови під час аварії. Зовнішня частина шолома захищає від вітру і пилу, а внутрішня обшивка гасить силу удару і допоможе уникнути травм. Тому дуже важливо, щоб шолом підходив вам за розміром.
Інструкція
1
Візьміть рулетку або сантиметр і виміряйте окружність голови на 1,5-2,5 см вище брів, трохи вище вух і через потилицю в точці основи черепа. Попросіть зробити вимір ваших друзів або родичів; самому проробити це точно досить важко. Якщо попросити допомоги не у кого, зніміть вимір перед дзеркалом. Проведіть завмер кілька разів, щоб уникнути помилок. Запишіть отриманий результат, включаючи міліметри. Це і буде ваш розмір.
2
Розгляньте шолом і знайдіть позначення розміру. Буває, що отримана вами величина потрапляє між стандартними величинами, наприклад, ваше значення - 61 см, а маркування є тільки 60 і 62. У цьому випадку візьміть трохи більший обсяг, тобто 62 см. Деякі виробники вказують маркування шоломів в буквеному вигляді, наприклад , S відповідає 56, M - це 58, L - це 60, XL - це 62, а далі більший або менший розмір визначається за аналогією з одягом.
3
Поміряйте кілька шоломів різних виробників. Навіть при одному розмірі у різних виробників вони будуть сидіти по-різному. Виберіть найбільш зручний. Правильно підібраний шолом повинен щільно сидіти на голові, не зміщуючись і не обертаючись при поворотах голови. Навіть при розстебнутому ремінці він не повинен спадати. Новий мотошлем повинен туго одягатися і так само туго зніматися.
4
Підібравши підходящу і зручну модель, перш ніж іти на касу, походіть в ній хвилин десять і переконайтеся, що вона не натирає і не тисне. Якщо після закінчення цього часу ви помітили, що якусь частину голови починає ломити - цей шолом вам не підходить. Шолом не повинен завдавати своєму власникові ніякого дискомфорту. Не варто сподіватися, що з часом він розтягнеться, обомнется і прийме форму голови.
5
Відрегулюйте довжину ремінця, закрийте скло, повертите головою. Порівняйте, який шолом буде простіше застібати, у якого шолома вам легше користуватися склом (Візор). Віддавайте перевагу тій моделі, яка вам буде найбільш зручна в шкарпетці та користуванні.
Корисна порада
Зверніть увагу на загальну якість шолома, на наявність бирки відповідності стандарту і дати виготовлення. Вибирайте шолом заводського виготовлення і, бажано, відомих фірм.