Як визначити корінь.

Не секрет, що корінь - одна з найбільш значущих частин слова. Саме в ньому полягає лексичне значення, тому у всіх родинних словах корінь однаковий. Якщо уявити схематично, то дана морфема - це стовбур дерева, гілки якого являють собою однокореневі слова. Іноді корінь може бути самостійною одиницею, як наприклад, в словах "лев" або "шлях", в інших випадках існувати без суфікса або приставки він не може. Спробуємо самостійно вичленувати корінь слова.
Вам знадобиться
  • Для цього вам знадобляться знання в області морфемного складу слова.
Інструкція
1
Отже, для початку визначте значення слова. Найчастіше у визначенні слова присутній найменш складне зі всього ряду однокореневих слів. Наприклад, слово "лісок" позначає "маленький ліс".
2
Тепер підберіть кілька споріднених слів, щоб простежити, яка саме частина слова залишається незмінною. Бажано, використовувати однокореневих слова з різних частин мови. В цьому випадку необхідно знати основні фонеми, які використовуються для створення значущих частин мови.
3
Проаналізувавши споріднені слова, виділіть їх однакову частину. Це і буде корінь . Залишається тільки намалювати над морфемой дугу - графічне позначення кореня, і завдання буде вирішено.
Зверніть увагу
Деякі слова мають не один, а два або кілька коренів. Найчастіше розпізнати складні слова досить просто, проте варто відрізняти їх від простих з приставками -сверх, -супер, -пост або -контр.
Корисна порада
Іноді в корені слова може відбуватися чергування - заміна одного звука іншим. Чергуватися можуть як голосні, так і приголосні звуки. Крім цього, нерідко зустрічаються випадки, коли з кореня випадає голосний звук, як наприклад в слові "левиний".