Як налаштувати бінарні годинник.

Двійкові годинник, також звані бінарними, популярні серед фахівців з інформаційних технологій. За допомогою цього аксесуара вони підкреслюють свою приналежність до професії програміста, системного адміністратора, веб-дизайнера. Аналогічно іншим годинах без зовнішньої синхронізації, бінарні потребують періодичної налаштуванні.
Інструкція
1
Навчіться зчитувати з індикатора довічних годин показання (якщо ви вже вмієте це робити, пропустіть даний крок). Кожен наступний розряд двійкового числа має «вагу» в два рази більше попереднього, наприклад, 1, 2, 4, 8, 16, 32. Якщо біти розташовані по горизонталі, молодший з них знаходитиметься праворуч, а якщо по вертикалі - внизу. Щоб перевести двійковечисло в десяткове, достатньо скласти значення розрядів між собою. Наприклад, число 101011 розшифровується так: 32 + 0 + 8 + 0 + 2 + 1 = 43. У деяких бінарних годин індикація є не двійковій, а двійковій-десяткового. Це означає, що число в них спочатку розбивається на десяткові цифри, а потім в двійковий код переводиться кожна з них окремо. Те ж число 43 в двійковій-десяткового системі буде записано так: 0100 (0 + 4 + 0 + 0 = 4) 0011 (0 + 0 + 2 + 1 = 3).
2
Точний порядок установки на довічних годиннику поточного часу залежить від їх моделі. Всі їхні різновиди охопити в рамках однієї статті неможливо. Найчастіше прилад має дві кнопки, позначені як Select і Set. Перша з них призначена для вибору величин (годин, хвилин або секунд), а друга - для установки їх значення. Натисніть на кнопку Select, і показання годин почнуть мигати. Клавішею Set виставте показання, які будуть при кожному натисканні на неї циклічно змінюватися від 0 до 12 або 24, а потім знову обнулятиметься. При утриманні кнопки значення регістра збільшуватиметься автоматично. Швидкість цього процесу залежить від моделі годинників. Коли показання наближатимуться до бажаних, відпустіть кнопку, а потім встановіть їх точно короткими послідовними натисканнями.
3
Тепер знову натисніть кнопку Select. Тепер блимати почнуть показання хвилин. Відмінність тут полягає тільки в тому, що змінюються вони від 0 до 59. Встановивши хвилини, знову натисніть Select. Годинники, не здатні индицировать секунди, вийдуть з режиму установки, а мають таку функцію - перейдуть в режим установки секунд. Почувши по радіо сигнал точного часу, натисніть Set, і показання секунд обнуляться. Якщо вони до цього перевищували 31 секунду включно, одночасно число в лічильнику хвилин збільшиться на одиницю. Тепер поверніть годинник в робочий режим повторним натисканням кнопки Select. Можливо, перед цим доведеться також виставити аналогічним чином число і місяць, але це малоймовірно, оскільки календар в довічних годиннику зустрічається рідше, ніж в десяткових.
4
Набагато зручніше, якщо замість однієї кнопки Select є дві, поруч з якими зображені стрілки, спрямовані в різні боки. Кнопка зі стрілкою, спрямованої вгору або вправо, діє аналогічно клавіші Set. Ту ж з них, стрілка на якій направлена вниз або вліво, використовуйте для зменшення показань, якщо ви випадково пропустили потрібні, або якщо так до бажаного числа можна дістатися швидше.
5
Настільні бінарні годинник іноді мають ту ж логіку роботи, що й настільні десяткові. Для їх установки натисніть і утримуйте кнопку Set. Потім кнопкою Hour встановіть показання лічильника годин, а кнопкою Minute - лічильника хвилин. Лише після цього відпустіть клавішу Set. Використовуючи замість неї клавішу Alarm, можна встановити час спрацьовування будильника. Для його включення і відключення використовуйте перемикач Alarm on/off.
Бінарний годинник - пристрій новомодне, хоча і трохи незрозуміле. На них немає ні стрілок, ні циферблата, зате безліч красиво миготливих лампочок, як у фільмах про космічні пригоди. Складність лише в тому, як розпізнати по цих светодиодам, скільки зараз часу. Але відшукати в них певну логіку все-таки можна. У кожного годинника своя система кодування. На прикладі найпопулярніших з них, можна навчитися премудростям та інших моделей.

Що стосується покупки таких годин, то придбати їх можна як у звичайних магазинах, так і замовити на сайті виробника, що може обійтися вам ще дешевше. Однак пам'ятайте, що годинник годинах ворожнечу. Особливо це позначається на ціні. Скажімо, японські або німецькі моделі обійдуться вам в 5-8 тисяч, а китайські аналоги можуть коштувати і по 300 рублів. Але і якість у них відповідне.

Годинники Tokyoflash Kisai Broke по зовнішній окружності вогників показують годинник, у внутрішній - хвилини (одна точка = 5 хвилин). Лінія в центрі - хвилини, які потрібно додавати до хвилинам у внутрішньому колі.

Годинники Tokyoflash Nekura scramble мають 12 діодів з боків, 11 - посередині (так само, як і в Kisai Broke - це п'ятихвилинки), і 4 «додаткові хвилини» зверху.

У The One Samui Moon Binary, щоб зрозуміти, що за час зараз, потрібно складати цифри, які горять на панелі.

Модель Tokyoflash Kisai Light Speed . Дві доріжки справа - це годинник, а зліва - хвилини. Але на циферблаті є ще й ромби: +1 і +2 хвилини.

Як правило, бінарні годинник слідують цим принципам зчитування часу. Головне - натренуватися і звикнути.