Як треба занурюватися в ополонку.

Викупатися в ополонці на Водохреще вирішуються тільки найсміливіші, адже 19 січня погода зовсім не підходить для купання. Вважається, що цього дня вода стає цілющою і, пірнувши в ополонку, можна вилікуватися від багатьох недуг. Однак щоб не нашкодити своєму організму, занурюватися в ополонку потрібно правильно.
Вам знадобиться
  • - теплий одяг і взуття;
  • - гарячий чай;
  • - рушник.
Інструкція
1
Дізнайтеся, чи немає у вас ніяких протипоказань для купання в ополонці. Занурюватися в крижану воду категорично протипоказано людям, які мають хронічні захворювання нирок, що страждають на цукровий діабет, гіпертонікам, жінкам з гінекологічними запаленнями, а також вагітним. Якщо ви вирішили скупатися в ополонці, відвідайте лікаря, щоб упевнитися, що дана процедура вам не зашкодить.
2
Поїжте за дві години до купання. За цей час організм встигне переробити їжу в енергію, і вам буде не так холодно в крижаній воді. Не варто їсти перед самим пірнанням. Також повністю виключіть алкоголь в цей день. Вживання спиртних напоїв посилить почуття холоду після виходу з купелі.
3
Підготуйте правильний одяг. Якщо ви не професійний морж, то після виходу з крижаної води вам потрібно швидко одягнутися, щоб не отримати переохолодження організму. Виходьте до ополонки в теплому одязі. Краще, якщо вона буде без ґудзиків і замків, так як замерзлими руками складно буде їх застебнути. Необхідний також і головний убір, який слід надіти відразу після купання.
4
В ополонку заходите в середньому темпі. Не зупиняйтеся, інакше замерзнете. Не перебувайте в ополонці занадто довго. Для новачків максимальний час знаходження в крижаній воді - не більше 10 секунд. За цей час ви якраз встигнете поринути з головою три рази. Після купання насухо витріть рушником і швидко надіньте приготовлену одяг. Щоб зігрітися, випийте чашку гарячого чаю.
5
Не варто занурюватися в ополонку, щоб довести всім навколо, що ви відважний і сміливий. У цей святковий день входити в воду потрібно зі світлими думками і з вірою в те, що вода дійсно зцілить вас від фізичних і душевних недуг. Не забувайте, що це релігійне свято, і приходити до місця купання потрібно з відповідним настроєм і поведінкою.