Ловля коропа: Як отримати хороший улов ?

Короп є доместикованої формою сазана. В результаті активного розведення він поширився по водоймах країни, зустрічаються кілька основних його форм - лускатий короп, дзеркальний, голий. Завдяки тому, що він досягає великої ваги - до 15 кілограмів і вище - і відрізняється завидною силою, він є бажаною здобиччю багатьох рибалок.
Вам знадобиться
  • - снасті;
  • - наживка;
  • - прикормка.
Інструкція
1
Так як короп є сильною рибою і досягає великих розмірів, для його лову необхідні спеціальні снасті. Вудилище обов'язково повинно бути оснащено котушкою з запасом волосіні не менше двадцяти-тридцяти метрів. Залежно від того, якого розміру примірник ви розраховуєте виловити, діаметр волосіні може досягати 0,4 мм.
2
Ловити коропа слід на глибині не менше 1,5 метрів. Вранці і ввечері він підходить до берега ближче, вдень тримається від нього на достатньому видаленні. При лові з берега днем найзручніше використовувати декілька вудилищ спінінгів, закидаючи приманки на 20-30 метрів. В якості сторожка можна використовувати підвішені дзвіночки або невеликі важки - наприклад, надрізані з торця гілочки.
3
Покльовка коропа своєрідна і легко впізнавана. На відміну від багатьох риб, швидко хапають наживку, короп посмоктує її, що добре видно по руху сторожка - він починає плавно підніматися і опускатися. Почекайте приблизно півхвилини, потім, на черговому підйомі сторожка, виконайте підсічку. Приготуйтеся до того, що спійманий короп надасть дуже активний опір.
4
Наживки для лову коропа можуть бути найрізноманітнішими. Карп всеїдна риба, нерідкі випадки, коли він попадається навіть на малька. Але це швидше виняток, тому коропа ловлять на рослинні насадки, а також на дощового хробака, мотиля, опариша, мускул беззубки (черепашки). Насадка повинна бути досить великого розміру, щоб її не брала більш дрібна риба. Рослинні насадки необхідно сдабривать ароматичними речовинами. Підійдуть різні масла, ванілін. Карпо не боїться оголеного гачка, тому приманку часто размешают на короткому повідку позаду нього. Карп спочатку заковтує наживку, потім гачок.
5
При лові біля берега в ранкові та вечірні години слід використовувати прикормку. Тільки не робіть її рясної - вона повинна залучати рибу, але не насичувати її. Підгодовування можна змішувати з піском, бажано брати його на тому ж водоймі, де ви рибалите. В цьому випадку вона буде розмиватися поступово, а запах піску з даного водоймища звичний Карпу і не буде його відлякувати.