Як намалювати краєвид фарбами. Як намалювати осінній пейзаж.

Для того щоб намалювати пейзаж, необхідно вибрати і підготувати матеріали, які ви будете використовувати в роботі, зробити начерк і приступити до нанесення кольору на полотно.
Вам знадобиться
  • - папір або полотно;
  • - олівець, ластик;
  • - грунтовка, масла для розрідження;
  • - акварельні або масляні фарби, гуаш, пастельні крейда;
  • - кисті.
Інструкція
1
Подумайте, який вид картини ви хочете написати. Ви можете віддати перевагу морському пейзажу, зобразити ліс, степ, гори або поля, намалювати вигляд вулиць міста або зупинитися на вигляді сільській місцевості.
2
Оберіть фарби. Для зображення природи в ранкові години добре підійде акварель, вона дозволить зробити картину прозорою і невагомою. Для промальовування води, особливо неспокійній, краще віддати перевагу масляним фарбам, так легше надати щільність хвилях, зобразити відблиски і піну. Якщо ви хочете писати яскравий осінній пейзаж, можна використовувати гуаш, вона добре лягає на папір і не блякне після висихання. Для міських вулиць можна використовувати не тільки вищевказані варіанти, але і пастельні крейди. Пам'ятайте, що для них не підійде звичайний лист, необхідно придбати спеціальну фактурну папір.
3
Підготуйте робочу поверхню. Якщо ви пишете маслом, натягніть полотно і обробіть його грунтовкою, її можна придбати в магазині для художників. Без цієї попередньої роботи фарби можуть втратити колір, проникнути через переплетення полотна на зворотний бік, обсипатися. Якщо ви хочете створити акварельний пейзаж, нанесіть на папір достатню кількість води, намагайтеся не пошкодити її поверхню жорсткою кистю. Залиште до повного просихання.
4
Зробіть начерк олівцем. Намагайтеся не натискати на олівець, щоб лiнiї не проступали крізь шар фарби. Це особливо важливо, якщо ви плануєте використовувати акварель для фарбування. Зітріть зайві лінії.
5
Приступайте до роботи з фарбою. Якщо ви працюєте з гуашшю, упевніться, що вона не висохла. В іншому випадку реанімує її невеликою кількістю води і пензлем. Якщо ви малюєте аквареллю, видавіть її на палітру, перевірте на в'язкість, змішайте з невеликою кількістю води. Олійні фарби найбільш примхливі, розріджувати їх можна тільки певними видами масел, кожен накладений мазок повинен повністю просохнути. Крім того, не слід накладати їх товстим шаром, оскільки згодом на полотні можуть утворитися тріщини, фарби сповзе під власною вагою, з'являться складки.
6
Починайте промальовування зверху вниз. Це дозволить не розмазати вже написані деталі і запобіжить підтікання фарби на розташовані нижче елементи пейзажу. Щоб контролювати кисть, відставте мізинець робочої руки в сторону.
7
Використовуйте палітру для змішування фарб.
8
Регулярно мийте і протирайте кисті.