Як ловити судака на балансир.

Останнім часом зимовий лов судака на балансир викликає величезний інтерес і бурхливі емоції у любителів риболовлі. Балансир, застосовуваний для лову судака, так само як і процес вудіння, значно відрізняються від лову щуки чи окуня.
Вам знадобиться
  • - вудилище;
  • - волосінь;
  • - сторожок;
  • - повідець;
  • - балансир;
  • - бур.
Інструкція
1
Отже, в першу чергу для лову судака на балансир слід правильно підібрати снасть. Довжина ручки вудилища повинна становити не менше тридцяти сантиметрів. Вона повинна бути міцною і жорсткою, так як повинна витримувати і балансир, і сторожок, і жорсткий хлистик. Ті ж самі вимоги пред'являються до хлистика. І вас не повинна бентежити велика довжина складових снасті, так як ловля судака на балансир не має на увазі частих коливань приманки.
2
Оптимальна волосінь для зимової ловлі - 0,2 міліметра. Більш товста волосінь зробить снасть незграбною, а тонка не витримає ударів зубастий риби. Щоб цього уникнути, прикріпіть балансир до волосіні за допомогою тонкого вольфрамового повідця (приблизно 0,2 міліметра). Більш товстий повідець буде непридатним для рибного лову.
3
Балансир відмінно працює в стоячій воді. Звичайно, ви можете підібрати приманку для лову судака на річці і, можливо, риба навіть буде клювати. Це скоріше буде винятком, ніж правилом. Адже навіть самий досвідчений продавець або рибалка не може з точністю сказати, який балансир буде вести себе оптимально на течії.
4
Ні в якому разі не робіть ніяких різких рухів вудилищем. Адже основне призначення блешні - зацікавити хижака своїм виглядом і конструкцією, а не відтворювати хвилі, які провокують судака на атаку. Тому важливо в ході лову опустити приманку на дно, а тільки потім акуратно піднімати її наверх. Проводьте процес підйому з невеликими посмикуваннями, пауза між ними повинна становити не менше двадцяти секунд. Якщо протягом тридцяти хвилин клювання не послідувало, змініть лунку або приманку.
5
Ловля судака на балансир - досить важко заняття, і не кожному любителю-рибалці воно вдається з першого разу. Поступово до вас прийдуть навички правильної гри приманкою. З часом ви виробите певну стратегію і знайдете вою амплітуду рухів, ніж підвищите ефективність лову судака.