Як перемикати передачі без зчеплення. Як правильно перемикати механічну коробку передач.

Якщо ви тільки вчитеся водити, ви напевно відчуєте деяку незручність при використанні механічної коробки передач. Однак треба пам'ятати, що правильно перемикання швидкостей - це запорука більшого терміну служби двигуна. Щоб перемикати передачі, вам потрібна педаль зчеплення, однак ви можете потрапити в ситуацію, коли доведеться обійтися без неї.
Інструкція
1
Природно, коли ви використовуєте АКПП (автоматичну коробку перемикання передач), перемикання швидкостей не займає вашу увагу. Педаль зчеплення і важіль відсутні. Хоча у автомата є один мінус, який цілком може стати перешкодою при наборі швидкості під час обгону. Коли ви натискаєте на газ, стрілка тахометра призупиняється, і швидкість не перемикається - швидко скиньте газ і знову натиснете кілька разів поступальними рухами. За умови, що вам треба скинути швидкість, перешкод і труднощів не буває - просто скиньте газ, швидкість приключиться при потрібній кількості оборотів. Ті, кому до душі спортивна їзда, прагнуть вибрати автомобіль з АКПП зі спортивним режимом tiptronik.
2
Коли ви використовуєте МКПП (механічну коробку перемикання передач) і їдете, наприклад, на третій швидкості, для перемикання на підвищену передачу (четверту) включите нейтраль. Для того щоб це зробити, скиньте газ на кілька секунд і пересуньте важіль швидкостей в нейтральне положення. Потім пересуньте важіль в положення підвищеної передачі, при цьому треба тримати важіль в напряг. Коли обороти двигуна і обороти шестерень співпадуть, передача включиться. Таким чином, можна перемикати передачі без зчеплення на підвищені у всіх видах автомобілів з механічною коробкою передач.
3
Якщо ви використовуєте МКПП, їдете на третій швидкості і вам необхідно переключитися на другу, переведіть важіль в нейтральне положення, як описано в попередньому пункті. Після потрібно здійснити «перегазовку» і одночасно з тим включити знижену передачу (другу). Таким чином можна перемикати передачі без зчеплення на знижені у всіх видах автомобілів з механічною коробкою передач.
4
Якщо ви новачок і не володієте «почуттям двигуна» і певної натренованістю, вам не рекомендується подібні способи перемикання передач. Якщо ви зробите щось неправильно, може відбутися поломка коробки передач. Використовувати поради по переключенню швидкостей без зчеплення бажано тільки в разі екстреної необхідності.
Механічна коробка передач викликає складності вже на перших термінах навчання водінню. Якщо ви правильно переключаєте швидкості на автомобілі, значить, ви підступили ще на один крок ближче до того, щоб збільшити термін служби двигуна. Для перемикання швидкостей вам потрібна педаль зчеплення, але трапляються ситуації, коли потрібно обійтися без неї.
Інструкція
1
Звичайно, якщо ви використовуєте автоматичну коробку передач (АКПП), багато речей стають простіше: педаль зчеплення не потрібна, важіль для перемикання теж не потрібен. Однак поширена роботизована коробка передач відрізняється деякою «роздумливого» і може зіграти погану службу в той момент, коли потрібно набрати швидкість, наприклад, при обгоні. Якщо ви натиснули на газ, і стрілка тахометра призупинилася, швидкість не перемикається - швидко скиньте газ і знову кілька разів натисніть поступальними рухами. Перемикання на нижню швидкість здійснюється скиданням газу і, як правило, не викликає труднощів чи перешкод. Ті, хто любить спортивну їзду, намагаються вибирати автомобіль з коробкою зі спортивним режимом (tiptronik).
2
Коли ви користуєтеся механічною коробкою (МКПП) і їдете, наприклад, на другій швидкості, щоб переключитися на підвищену передачу (третю), вам необхідно включити нейтральну передачу. Для цього треба на деякий час (близько двох секунд) скинути газ і пересунути важіль швидкостей в нейтральне положення. Далі включите наступну передачу, при цьому тримайте важіль в напряг. І як тільки обороти двигуна співпадуть з оборотами шестерень, передача включиться. Таким шляхом виконується перемикання на будь-яку підвищену передачу в будь-яких видах транспорту з механічною коробкою передач.
3
Якщо ви їдете на четвертій швидкості і вам треба переключитися на третю (МКПП), також необхідно скинути газ (на кілька секунд) і перемкнутися на нейтральну передачу. Далі здійсните «перегазовку» і одночасно з цим увімкніть знижену (третю передачу). Таким чином виконується перемикання на будь-яку знижену передачу в будь-яких видах транспорту з механічною коробкою передач.
4
Подібні способи не рекомендується використовувати новачкам без необхідності, так як без певної натренованості і так званого «почуття двигуна» вони можуть привести до поломки МКПП. Можливо, вам доведеться користуватися порадами, наведеними вище, в разі несправності зчеплення.