Як пащі курей.

Одним з важливих умов успішного утримання курей на присадибній ділянці є забезпечення птахові необхідного вигулу. Прогулянки на свіжому повітрі сприятливо впливають на несучість і багато в чому сприяють хорошій набирання ваги у курей. Вигул домашньої птиці в літній, зимовий, осінньо-весняний період має свої особливості.
Інструкція
1
Обов'язкова умова правильного вигулу птиці - достатній розмір площадки. Територія випасу 10 курок не повинна бути менше 30 м2. Однак і за таких розмірах майданчик для прогулянок швидко витоптується птахом, на ній виривається вся рослинність, і зникають комахи. Якщо територія ділянки дозволяє, обладнайте на ній кілька вигулів, які необхідно періодично міняти. Такий захід дозволить курям пастися на свіжій землі з відновленою травою і дасть вам можливість містити інші майданчики в чистоті.
2
Обладнайте місце для прогулянок птиці в тій частині саду, де немає низьких чагарників, але є високі плодові насадження. Це забезпечить необхідну тінь на той випадок, якщо літо видасться надзвичайно жарким і сухим. Літній ділянку для вигулу обнесіть металевою решіткою. Над прогулянкової майданчиком спорудіть легкий навіс, який дозволить випускати птицю в дощову погоду.
3
Для вигулу курок в холодну пору року з передньої сторони пташника очистіть ділянку шириною не менше 2 метрів по всій довжині споруди. Застелите площадку підстилкою, яку необхідно щодня прибирати на ніч у приміщення. З сонячної сторони загороду обнесіть металевою сіткою, а з боків - дерев'яними щитами або огорожами з соломи і хмизу. Над зимовим вигулом також необхідно побудувати навіс. Дах і стіни захистять птицю від поривів сильного вітру, дощу і снігу. Якщо погода морозна (до мінус 12 градусів), випускайте курок на короткочасну прогулянку в середині дня. При більш низьких температурах птицю вигулювати не варто.
4
Якщо ваше господарство розташоване в місці, де проводяться масштабні орні і збиральні роботи, можна розмістити пернатих в невеликому пересувному курнику. Ця споруда розташовується в безпосередній близькості від оранки або місця збирання врожаю, і птах знаходить у землі велику кількість черв'яків і комах. Крім того, кури підбирають зерна, що не прибрала техніка. Такий спосіб не тільки забезпечить птахові необхідний вигул восени і навесні, але і дозволить вам істотно заощадити на кормі.