Як обкатати машину.

У перші дні новий автомобіль вимагає до себе особливої уваги, всі агрегати і вузли повинні «притертися» один до одного. Навіть якщо ви не вважаєте, що нова машина потребує обкатці, постарайтеся дотримуватися деяких простих правил, щоб у подальшому витрата палива, довговічність служби, динаміка вас тільки радували.
Інструкція
1
Починайте рух лише після прогріву двигуна на малій частоті обертання, в режимі холостого ходу. На це потрібно, як правило, близько 5 хвилин його роботи. Не можна прогрівати двигун на великих оборотах. Якщо ви недостатньо досвідчені, запросіть для обкатки автомобіля водія зі стажем.
2
Перші 1,5-2 тисячі кілометрів постарайтеся не перевіряти максимальні можливості автомобіля, тобто не «ганяйте». Саме в цей період формуються такі важливі якості мотора, як динаміка і економічність. Постійна робота на дуже низьких або дуже високих оборотах може привести до того, що результат роботи двигуна буде далекий від заявленого виробником.
3
Виключіть різкі натискання на педаль газу, пробуксовку коліс, ривки машини з місця і т.д. Оптимальний діапазон роботи двигуна на перші 1,5 тисячі кілометрів - 2-4 тисячі обертів. У той же час не «тягніть» новий двигун, занадто низькі обороти також шкідливі.
4
Постарайтеся якомога менше працювати в режимі холостих обертів. Важливо обкатувати не тільки двигун, але і весь автомобіль цілком.
5
Щоб гальмівні колодки працювали довго і ефективно, перші 500 кілометрів не гальмуйте занадто різко. Передачі перемикайте бережно і плавно, без хрускоту.
6
Ні в якому разі не використовуйте на новому автомобілі причіп, не перевантажуйте його пасажирами або багажем. Щодня перевіряйте рівень масла і робочих рідин в автомобілі. Використовуйте тільки основні, рекомендовані виробником мастила.
7
Постарайтеся вибрати день і пройдіть перші 300-500 км пробігу по хорошій прямій трасі, це буде дуже корисно. Знайдіть заміську трасу з хорошим асфальтовим покриттям, зробіть обкатку нового авто. Намагайтеся уникати руху по крутих підйомах або спусках, по бездоріжжю.
8
Під час руху час від часу перевіряйте на дотик, наскільки нагрілися кардан, коробка передач, картер заднього моста, гальмівні барабани і маточини коліс. Якщо рука не витримує тривалого дотику, оформите рекламацію і зробіть регулювання.