Як визначити частоту дискретизації.

Однією з основних характеристик цифрового аудіозапису є частота дискретизації звуку. Даний параметр вказує на те, скільки моментальних значень аналогового сигналу в секунду знімалося при його оцифрування. Частоту дискретизації конкретної записи можна визначити за допомогою різних програмних засобів.
Вам знадобиться
  • - Winamp;
  • - Sound Forge;
  • - Virtual Dub.
Інструкція
1
Визначте частоту дискретизації звуку в медіа-файлі за допомогою програвача Winamp. Він доступний для безкоштовного завантаження на сайті winamp.com. Відкрийте вікно редактора списку відтворення, якщо воно не відображено. Для цього натисніть клавіші Ctrl + E або в головному меню виберіть пункти View і Playlist Editor. Додайте файл до списку відтворення, якшо по кнопці Add і вибравши пункт Add file (s) контекстного меню. Правою кнопкою миші клацніть по запису у списку відтворення. Виберіть пункт "View file info ..." контекстного меню. З'явиться діалог, в якому серед інших значень буде виведена частота дискретизації.
2
Скористайтеся аудіо-редактором Sound Forge для визначення частоти дискретизації. У головному меню виберіть пункти File і "Open ...". Також можна натиснути клавіші Ctrl + Alt + F2. У діалозі «Відкрити» виділіть потрібний файл. У графі Audio блоку зі статистичною інформацією, розташованого знизу, з'явиться потрібне значення.
3
Якщо файл вже відкритий в Sound Forge, натисніть клавіші Alt + Enter або Alt + 2. Або виберіть пункти View і File Properties головного меню. З'явиться вікно зі списком атрибутів і відповідних їм значень. Знайдіть у ньому графу Audio sample rate. З поля Value отримаєте значення частоти дискретизації.
4
Дізнайтеся частоту дискретизації звуку, що міститься у файлі відео. Використовуйте редактор Virtual Dub. Він безкоштовно розповсюджується на сайті virtualdub.org. Відкрийте відео в програмі, вибравши пункти File і "Open ..." головного меню. Відображуватимете діалог властивостей файлу. Для цього в меню виберіть пункти File і "File Information ...". У групі елементів управління Audio stream знайдіть значення Sampling rate.
5
Дізнайтеся частоту дискретизації за допомогою діалогу властивостей графічної оболонки Windows. У вікні папки, провідника або якого-небудь файлового менеджера клікніть правою кнопкою по файлу. У контекстному меню виберіть пункт «Властивості». переключіться на вкладку «Зведення» відобразився діалогу. У розділі «Аудіо» знайдіть потрібне значення.