Як віддерти шпалери. Як віддерти старі перші шпалери.

Якщо ви вирішили зробити в квартирі косметичний ремонт і наклеїти нові шпалери , то перше, з чим вам доведеться зіткнутися - зняти зі стін старі шпалери . І часом це виявляється зовсім не просто.
Інструкція
1
Щоб віддирати шпалери було простіше, треба спочатку зволожити їх - розмокші шпалери відходять від стіни без великої праці. Змочіть губку або поролоновий валик в гарячій воді (температура - 50-60 градусів) і як слід зволожите стіни. Можна також скористатися для цієї мети пульверизатором. Не прагніть зволожити відразу всю стіну - інакше, поки ви будете віддирати шпалери з однієї частини стіни, інша встигне висохнути.
2
Якщо на стіні наклеєні вінілові або миються шпалери або ж шпалери під фарбування - просто «розмочити» їх не вдасться - їх зовнішній шар не пропускає воду. В таких випадках перед розмочуванням треба порушити зовнішній, непромокальний шар. Це можна зробити ножем або шпателем, «процарапивая» шпалери , або ж скористатися спеціальними пристосуваннями - валиком з цвяхами, цикль або так званим «шпалерним тигром».
3
Після змочування стіни почекайте десять-п'ятнадцять хвилин. За цей час шпалери розтопляться і почнуть пузиритися. Тепер їх можна починати знімати. Це можна зробити за допомогою шпателя або навіть просто руками. Якщо шпалери наклеєні на стіні в декілька шарів - можливо, всі вони не відійдуть з першого разу, і стіну доведеться змочувати ще раз.
4
Якщо шпалери сидять на стіні занадто міцно, можна спробувати полегшити роботу за допомогою відпарювання. Професіонали використовують для цього спеціальні відпарювачі для шпалер, але можна скористатися і звичайним праскою, проглажівая змочений ділянку стіни. Це досить трудомісткий процес, тому краще використовувати праску тільки на тих фрагментах стіни, де звичайне розмочування не допомогло.