Як потрібно чистити зуби дітям.

Чищення зубів - звичне дію для мільйонів людей по всій земній кулі. Воно проводиться машинально, умиватися людина навіть не думає про це. А все завдяки заслугам батьків, які привчили чистити своїх малюків зуби.
Вам знадобиться
  • - марля;
  • - щітка-напальчнік;
  • - дитяча зубна щітка;
  • - дитяча зубна паста.
Інструкція
1
Починати чистити зуби слід ще тоді, коли вони навіть не виросли. У цей час зубну щітку успішно замінить мамин палець, обмотаний марлею. Перед процедурою марлю слід обполоснути кип'яченою водою. Акуратними рухами пройдіться по яснах дитини. Зубну пасту в цей час використовувати не потрібно, малюк просто повинен звикнути до відчуттів.
2
У шість-десять місяців, коли у дитини починають прорізатися зубки, марлю можна замінити спеціальною щіткою-напальчником. Вона виготовлена з гіпоалергенної гуми, має м'які силіконові щетинки. Зручно цієї щіткою не тільки прибирати наліт із зубів, але і масажувати ясна. Очистіть передні зуби дитини вертикальними рухами. Бічні ж зуби слід чистити круговими рухами. Перед тим як почати чистку, щітку слід обполоснути кип'яченою водою.
3
Починаючи з року дитини можна привчати чистити зуби справжньою зубною щіткою. У цьому віці діти дуже люблять наслідувати дорослим. На своєму прикладі покажіть, як слід тримати щітку, як чистити зуби, як споліскувати рот водою.
4
Оберіть дитині щітку і зубну пасту. У дитячій щітки повинні бути м'які синтетичні ворсинки різної довжини. Таким чином ви зможете прибрати залишки їжі, що застрягли між зубами. Вибираючи пасту, зверніть увагу на вміст фториду. Для маленьких дітей воно не повинно перевищувати 25%. Щоб не відлякати дитини від процедури, виберіть ягідну або фруктову пасту.
5
Посадіть дитину на коліна, розгорнувши обличчям до себе. У цьому положенні вам буде найзручніше орудувати у нього в роті. Чистку починайте з передніх зубів. У маленьких дітей сильний блювотний рефлекс, тому малюкові може не сподобатися, коли ви наблизитесь до бічних зубах. Діяти потрібно акуратно. Дайте взяти участь у процесі і дитині. Нехай він візьме щітку в руку, а ви будете керувати його рухами.
6
До тих пір, поки дитина не навчився сам спльовувати пасту і обполіскувати рот, можете повторно пройтися по зубах змоченою у воді щіткою, щоб прибрати надлишки пасти. Не хвилюйтеся, якщо дитина проковтне частину. Сучасні дитячі засоби для чищення зубів гіпоалергенні і безпечні.