Як потрібно здавати кров.

Точність результату аналізу крові залежить не тільки від рівня оснащеності лабораторії і кваліфікованості медичного персоналу. Велике значення має і поведінка пацієнта перед аналізом. Адже навіть такі дрібниці як стакан соку або ранкова зарядка можуть серйозно вплинути на показники.
Інструкція
1
Для більшості лабораторних досліджень кров береться у пацієнта строго натщесерце. Це означає, що після останнього прийому їжі пройшло не менше 8 годин (в ідеалі - 12 годин). Пити при цьому можна, але тільки воду - чай або кава, соки, інші напої також необхідно виключити. Якщо ви здаєте кров на цукор, перед аналізом не рекомендується також чистити зуби, користуватися дезодорантами для порожнини рота або жувати гумку - це також може спотворити результати.
2
За один-два дні до аналізу також необхідно відмовитися від алкоголю і виключити з раціону жирну їжу, не рекомендовані і фізичні навантаження в день здачі крові і напередодні ввечері. Кращим слід утриматися від сигарет як мінімум протягом години до відвідування лабораторії. Не можна здавати кров не аналізи відразу після рентгенологічного або ультразвукового дослідження, а також фізіопроцедур, масажу або рефлексотерапії. Те ж саме стосується і прийому лікарських препаратів - багато з них здатні вплинути на показники. Якщо ви постійно приймаєте будь-які ліки, обов'язково повідомте про це лікаря.
3
Результати аналізів на гормони репродуктивної системи у жінок багато в чому залежать від стадії менструального циклу. Тому здача аналізів проводиться в строго певну фазу. Аналізи на ЛГ і ФСГ здаються на 3-5 день циклу; на естрадіол - на 5-7 або 21-23 день; прогестерон - з 21 по 23, а ДГА-сульфат, пролактин і тестостерон - в період з 7 по 9 день. Аналізи на інсулін, С-пептид і гормони щитовидної залози можна здавати в будь-який день менструального циклу.
4
Перед тим як заходити в лабораторію, краще 10-15 хвилин посидіти в коридорі і постаратися розслабитися.
5
Якщо ви здаєте кров з вени, перед тим, як медична сестра введе голку, стисніть долоню в кулак. Але ні в якому разі не «працюйте» пальцями - це також може спотворити результати.
Антитіла, інакше їх називають імуноглобуліни, виробляються організмом людини при проникненні в кров чужорідних клітин. Вони розпізнають і блокують віруси та бактерії, запускаючи захисний механізм імунної системи. По зміні кількості антитіл певного класу лікар може судити про виникнення нового захворювання або активізації хронічного.
Вам знадобиться
  • - направлення лікаря на здачу аналізу крові.
Інструкція
1
Отримайте у лікуючого лікаря направлення на здачу аналізу крові на антитіла. У ньому доктор точно вкаже групу імуноглобулінів, що підлягають дослідженню. Покажіть напрямок медсестрі в лабораторії. Так ви будете впевнені, що не переплутали складні терміни, а медпрацівники вас зрозуміли правильно.
2
Змініть свій харчовий раціон за 2-3 дні до проведення аналізу на антитіла. Кров для дослідження беруть з вени, т.к. концентрація імуноглобулінів найбільш висока в сироватці. Вплинути на результати можуть будь-які речовини, що потрапляють в кровоносну систему з перевареної їжі.
3
Відмовтеся від жирної, гострої, копченої, смаженої їжі. Скоротіть до мінімуму кількість солі у стравах. Чи не приправляйте їжу майонезом і оцтом. Їжте більше овочів і зелені. Утримайтеся від тонізуючих напоїв (кава, чай), а також від соків і, звичайно ж, алкоголю.
4
В день проведення аналізу вам доведеться поголодувати до закінчення процедури. Кров здають строго натщесерце. Останній прийом їжі повинен відбутися не менш ніж за 8 годин до дослідження. Повечеряйте напередодні нещільно. Вранці допустимо тільки пити чисту негазовану воду.
5
Не приймайте ліки протягом 2-3 діб перед забором крові. Лікувальні препарати, наприклад, антибіотики, активно борються з хвороботворними мікроорганізмами в крові. Їх наявність може спотворити об'єктивну картину вироблення антитіл організмом самостійно. Якщо скасувати прийом лікарських засобів неможливо за життєвими показаннями, попередьте про це лікаря.
6
Не відвідуйте перед здачею аналізу крові фізіотерапевтичні процедури (масаж, прогрівання і т.д.). Перенесіть на пізніший термін також проведення флюорографії, МРТ, біопсії, ректальних обстежень та ін. Ваш лікуючий лікар також повинен знати: які антитіла вже були у вас виявлені і чи проводили вам переливання крові.
7
Заспокойтеся і розслабтеся перед відвідуванням процедурного кабінету. На результати аналізу може вплинути занадто швидка ходьба, підйом по сходах. Постарайтеся вгамувати хвилювання і відкинути негативні думки.
8
Попередьте медсестру про особливості вашого організму, які можуть виникнути в ході процедури. До них відносяться: втрата свідомості, запаморочення, підвищення (зниження) артеріального тиску, погана згортання крові і т.д. Після здачі аналізу зігніть руку в лікті і міцно притисніть. Не йдіть одразу з лабораторії, посидьте в коридорі. При появі будь-яких хворобливих симптомів звертайтеся до медсестри.