Як літри перевести в дециметри.

Дециметр - це метрична одиниця системи СІ, яка використовується для вимірювання довжини, а значить, для обліку показань в лінійній системі. Літр - це одиниця обсягу, отже, використовується в кубічної системі.
Інструкція
1
Літр не є одиницею системи СІ, в цьому його основна відмінність від кубічного дециметра. Поняттям «літр» часто користуються в побуті. По суті, літр дорівнює кубічний дециметр. Обидві одиниці - одиниці об'єму, отже, показують місткість речовини або тіла: 1 л = 1 дм? = 0,001 м? = 1000 см ?. Це означає, що для вираження однієї одиниці в іншу вам не знадобиться спеціальний довідник або формула.
2
Наприклад, вам потрібно висловити місткість дволітровою банки в кубічних дециметрах. Рішення дуже просте. Два літри відповідають двом дециметрів в кубі, тобто 2 л = 2 дм ?. Відповідь: два кубічних дециметра. Аналогічним способом переводяться показання з кубічних дециметрів в літри.
3
Пам'ятайте, що літр - це не одиниця ваги і не одиниця маси, як іноді це помилково припускають. Так, при нормальних умовах маса води об'ємом 1 дм? = 1л приблизно дорівнює одному кілограму (якщо бути точним - 988,2 грама). Але якщо ви візьмете один літр кисню, то при нормальних умовах, отже, у вигляді газу, маса кубічного дециметра кисню не може дорівнювати кілограму. Літр кисню весі трохи більше грама, точніше - 1,29 грам. Маса того чи іншого тіла об'ємом в один літр залежить від щільності, а розраховується за формулою: m = pV, де m - це маса, p - це щільність, V - об'єм.
4
Співвідношення метра і літра було встановлено в 1964 році. Проте якщо порівняти літр в сучасному розумінні його значення із зразком літра 1901, різниця між ними складе 0,000028 літра.