Як вести бухгалтерський облік в ТОВ.

Юридичні особи, які здійснюють діяльність на території Росії, повинні вести бухгалтерський облік. При цьому необхідно керуватися Положенням з бухгалтерського обліку, Податковим і Цивільним кодексом, а також іншими законодавчими актами. Результати здійснення діяльності відображаються в бухгалтерській звітності.
Інструкція
1
При реєстрації ТОВ ви повинні будете вибрати систему оподаткування. Саме від цього і залежить спосіб ведення бухгалтерського обліку. Припустимо, ваша компанія займається оптовою торгівлею. Ви укладаєте договору в основному з юридичними особами. В цьому випадку доцільно зупинити свій вибір на загальній системі оподаткування.
2
Вищевказана система найбільш трудомістка, але вона зручна для роботи з організаціями. Уважно прочитайте законодавчі акти, адже відхилення від законів чревато серйозними проблемами. Якщо ви щось не розумієте, зверніться до аудиторам або скористайтеся системою «Гарант» або «Консультант».
3
Загальна система оподаткування відрізняється від спрощеної тим, що розраховується і виплачується податок на додану вартість. Для обліку операцій з продажу та покупкам використовуйте спеціальні журнали, які називаються книгою покупок та книгою продажів. Саме в них ви повинні фіксувати всі видані та отримані рахунок-фактури, які мають суму ПДВ.
4
Як розрахувати ПДВ, який підлягає сплаті до бюджету? Складіть всі суми, які ви виплатили постачальнику і виконавцю. Перед цим уважно перевірте всі отримані рахунок-фактури, в розрахунок беріть тільки ті, які мають відрахування з ПДВ. Припустимо, ви оплатили за звітний період 100 000 рублів (з урахуванням ПДВ). Податкова ставка дорівнює 18%, таким чином, «вхідний» ПДВ дорівнює 18 000 рублів.
5
В теж час вами були реалізовані товари або надані послуги стороннім організаціям. Складіть всі суми, які вказані в виставлених рахунок-фактурах. Помножте отримане число на податкову ставку. Наприклад, за договорами в звітному періоді ви отримали виручку, рівну 150 000 рублів (з урахуванням податку). ПДВ буде дорівнює 27 000 рублей. Щоб розрахувати суму, що підлягає сплаті в бюджет, з 27 000 рублей відніміть 18 000 рублів. Виходить, що за звітний період ви повинні виплатити 9000 рублів.
6
Крім податку на додану вартість ви повинні будете розраховувати податок на прибуток. Для його розрахунку підсумуйте суму доходу від звичайного виду діяльності. З отриманого числа «викиньте» деякі відрахування, наприклад, виробничі і комерційні, витрати на рекламу, відсотки по заборгованості. Отриману суму помножте на ставку з податку на прибуток (з 1 січня 2012 року її дорівнює 20%).
7
Використовуючи загальну систему оподаткування, ви також повинні виплачувати податок з того майна, яке знаходиться на балансі підприємства. Цей податок розраховується виходячи із залишкової вартості активу. Щомісяця нараховуйте амортизацію, це зменшить виплати, а через якийсь час зведе виплачуваний податок до нуля.
8
Спосіб ведення бухгалтерського обліку повинен бути закріплений в обліковій політиці організації, тому при її складанні добре подумайте, зважте всі мінуси і плюси. Щоб уникнути помилок доручіть складання цього документа професіоналам у цій справі.
9
Для ведення бухгалтерського обліку доцільно використовувати автоматизовану програму, це значно скоротить ваш час і прискорить процес реєстрації операцій.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=B8DnGlaAx5c