Як догодовувати дитину сумішшю. чи може пахнути сеча у немовляти від суміші.

Деякі мами змушені догодовувати немовляти сумішшю. Це може відбуватися з різних причин: брак грудного молока у самої мами, специфічні особливості травлення дитини, при якому докорм спеціалізованої молочної сумішшю полегшує його стан та інші. Але в будь-якому випадку, до питання догодовування малюка сумішами слід підходити дуже ретельно.
Інструкція
1
При ухваленні рішення про докорме переконайтеся в тому, що дитині справді бракує материнського молока. Ознаками, що вказують на це, можуть бути: недостатня прибавка дитини у вазі, рідкісне (менше 6 разів на день) сечовипускання маляти при темному кольорі сечі і її достатньо сильному запаху. В нормі сеча немовляти дуже світла і майже не пахне.
2
Виміряйте то кількість грудного молока, яке висмоктує маля під час годування. Це можна зробити, зваживши дитини до годування в пелюшці або підгузку, а потім - в тих же пелюшках після годування. При цьому не слід міняти мокру пелюшку або підгузник, які малюк обмочив в період між зважуваннями, на сухі.
3
догодовувати малюка молочними сумішами в тому випадку, якщо вимірювання показали, що необхідної кількості материнського молока при грудному вигодовуванні дитина не отримує. Середня кількість споживання молока при одному годуванні дитиною певного віку і ваги можна уточнити у педіатра або звернутися до відповідних таблиць.
4
догодовувати малюка тільки після годування грудьми і тільки з ложечки. В іншому випадку, будучи не надто голодним, дитина після отримання суміші може відмовитися від грудей, а при докорме з пляшечки віддасть перевагу легке насичення з отвору соски пляшечки, а не висмоктування молока з грудей мами.
5
Вводите молочну суміш в раціон дитини поступово, починаючи з 10 мл в одне годування, поступово з кожним днем подвоюючи кількість догодовування, доводячи до потрібного обсягу. Якщо догодовувати необхідно кілька разів на день, щодня можна вводити не більше одного додаткового догодовування.
6
Готуйте суміш відповідно до рекомендацій, даними з її приготування - вони вказані виробником на коробці або банці з молочною сумішшю.
Корисна порада
При необхідності повної заміни молочної сумішшю одного або декількох годувань намагайтеся першу ранкову годівлю залишити грудне, так як за ніч у вас виробиться достатня кількість молока для годування.
Найкращим харчуванням для малюка є материнське молоко. Але в силу деяких причин молока у жінки недостатньо. Про це свідчить низька прибавка ваги і постійне занепокоєння малюка. В таких випадках лікарі рекомендують догодовувати дитини адаптованої молочної сумішшю.
Інструкція
1
Докорм донорським молоком або сумішшю призначається тоді, коли малюк в силу віку не може їсти іншу їжу, тобто до 6 місяців. Після півроку докорм вводиться тільки в тих випадках, коли малюкові недостатньо прикорму. Розрахунок кількості необхідної суміші повинен виробляти лікар, виходячи з наявних у нього даних про набір ваги дитини і обсязі маминого молока.
2
Розділіть добовий обсяг догодовування на рівні частини. Якщо лікар рекомендує ввести 300 мл суміші, то краще розподілити цю кількість на 6 годувань по 50 мл в кожне. Менший обсяг догодовування можна ділити на меншу кількість годувань. Суміш дається один раз в 3 години, а от груди можна пропонувати необмежену кількість разів. Якщо ви прагнете зберегти грудне вигодовування, то утримайтеся від догодовування в нічні години. Часті нічні прикладання сприяють поліпшенню лактації.
3
Давайте суміш строго по годинах. Якщо малюк зголодніє раніше покладеного часу, запропонуйте йому груди.
4
У призначений час годування дитині в першу чергу пропонується груди. Після того, як малюк спустошить її, можна запропонувати йому пляшечку з необхідною кількістю суміші. Якщо дитина не доп'є її, значить, йому було достатньо грудного молока, отже, залишки суміші потрібно вилити. Якщо малюк регулярно НЕ доїдає суміш, потрібно переглянути обсяг догодовування в сторону зменшення.
5
Часто малюки починають відмовлятися від грудей, познайомившись з пляшечкою, так як при її ссанні не потрібно прикладати зусилля - суміш сама витікає в рот немовляти. Якщо змішане вигодовування для вас тимчасова вимушена міра, догодовуйте малюка з ложки або за допомогою шприца без голки. Цей спосіб більш трудомісткий, ніж годування з пляшечки, але він переважно в тих випадках, коли мама прагне в майбутньому повернутися до повного грудному вигодовуванню.