Як не захворіти дитині в дитячому садку.

Ви віддали малюка в дитячий сад, і перший, найскладніший адаптаційний період начебто почався не погано. Дитина не плаче і не вередує, охоче йде в садок, проте в самий невідповідний момент трапляється неприємність - він захворює. Тиждень-інша на лікарняному, вихід в сад - і знову небезпека підхопити застуду чи грип. Щоб віруси і мікроби обійшли вашої дитини стороною, заздалегідь подбайте про профілактичні заходи.
Інструкція
1
Педіатри вважають, що здоровий малюк, який потрапив у дитячий садок у віці двох з половиною років і старше, досить легко проходить адаптаційний період. Однак будьте готові до того, що 2-3 тижні в його поведінці будуть спостерігатися деякі зміни. Дитина може стати більш примхливим, гірше спати і відмовлятися від їжі. Дуже часто саме перші дні перебування в саду закінчуються гострим респіраторним захворюванням. Зазвичай ГРЗ протікає без ускладнень і закінчується через тиждень.
2
Якщо ви не подбали про загартовування малюка, саме час почати процедури. Найкраще почати загартовування пізньою весною або влітку, але можна приступати і у вересні. Для початку запропонуйте малюку прогулятися по мокрому рушнику. Пізніше можна почати прохолодні обливання. Добре стимулює імунітет і ходьба по будинку босоніж.
3
Частіше провітрюйте кімнату, де дитина спить. Постарайтеся, щоб температура в квартирі не перевищувала 22 градусів і не опускалася нижче 18. Купуйте зволожувач повітря - він допоможе запобігти ризику простудних захворювань. Чи не кутайте малюка - в теплій кімнаті він повинен ходити в легкій домашньому одязі.
4
Збираючи дитину в дитячий сад, одягніть його правильно. Для холодної пори року дотримуйтесь правилом «трьох шарів». Зайві кофтинки і светри заважають малюкові рухатися, до того ж він може швидко спітніти і, як наслідок, застудитися. Подбайте про зручну і теплого взуття відповідного розміру - в дуже тісних чобітках або черевиках ноги дитини швидше замерзнуть.
5
Щоб дитина правильно і різноманітно харчувався, поступово привчайте його до нової їжі. Введіть у раціон більше салатів зі свіжих і варених овочів, молочних продуктів з живими бактеріями, свіжих фруктів і соків. Якщо малюк відмовляється від їжі, зменшіть порції, пообіцяйте смачний десерт, але постарайтеся, щоб він з'їв все запропоноване. Чим різноманітніше домашній раціон, тим більша ймовірність, що дитина буде нормально харчуватися в дитячому садку.
6
Якщо дитина їсть крейду або папір і наполегливо відмовляється від м'яса, можливо, йому не вистачає заліза. Проконсультуйтеся з педіатром - швидше за все, вам пропишуть комплекс вітамінів і мікроелементів. Не давайте препарати на власний розсуд - передозування корисних речовин не менш небезпечна, ніж їх недолік.